שתף קטע נבחר

הסתה בטורקיה? "חשד שישראל אחראית לפיגוע"

על-פי דיווח באחד העיתונים החשובים במדינה, חוקרים שירותי המודיעין חשד כי פיגוע שבצעה המחתרת הכורדית ביום ההשתלטות על ה"מרמרה" התבצע "בהזמנה ממשלת ישראל, כדי להעביר מסר לאנקרה"

במקביל להצגת לוחמי השייטת הישראלים החבולים על סיפון ה"מרמרה" בכותרתו של אחד החשובים בכלי התקשורת בטורקיה, פרסם היום (א') העיתון "זמאן", הנחשב לאחד המרכזיים במדינה, ידיעה שלפיה מאשימים שלטונות אנקרה את ישראל ב"הזמנת" פיגוע שבצעה המחתרת הכורדית במדינה במקביל להשתלטות על ספינות המשט - כ"נקמה" על מעורבות טורקיה באירועים בים.

 

המשט מוסיף להכות גלים - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

אותו פיגוע התרחש ביום שני שעבר בבסיס חיל הים הטורקי באיסקנדרון ונהרגו בו שבעה חיילים. הדבר ארע שעות ספורות לאחר ההסתבכות הקטלנית בלב ים. על-פי הדיווח, חוקרים שירותי המודיעין של טורקיה "אפשרות כי אנשי המחתרת הכורדית ביצעו את המתקפה בהזמנת השירותים החשאיים של ישראל, שניסו כך להעביר מסר להנהגה הטורקית".

 

ראש המכון למחקר אסטרטגי בינלאומי באנקרה אמר לעיתון כי נבדק האם פעלו כמה ארגונים מישראל יחד עם הזרוע האיראנית של המחתרת הכורדית. הוא אמר כי "החשש לקשר בין שני הארגונים עמוק הרבה יותר מסתם תיאוריית קונספירציה", בין היתר בטענה כי "כמה בכירים לשעבר ב'מוסד' וקציני צבא ישראליים עסקו באימון לוחמי הארגונים הכורדיים בצפון עיראק".

 

האיש סיפר עוד כי סימן נוסף שמגביר את החשד למעורבות ישראלית בדבר הוא כי ביום האירועים בלב ים, הודיעו לפתע אנשי המחתרת באופן חד-צדדי על סיום הפסקת האש בינם לבין טורקיה. "אותם מחבלים הוכשרו בידי קציני המודיעין הישראלי והוכשרו לחדור לערים בדרך הטובה ביותר. הממשלה הישראלית מנסה להציג את הנהגת טורקיה כקיצונית שקרובה לחמאס בעמדותיה כדי לפגוע בדעת הקהל העולמית. המחתרת הכורדית היא קבלן-משנה של ישראל לביצוע מעשיה".

 

העיתון ציין עוד כי במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר, שבה התייחס לפיגוע שר הפנים הטורקי, בשיר אטלאי, אמר כי אנשיו "עובדים קשה בניסיון לברר מה קרה באירוע בבסיס הצבאי", דבר שלשיטתם, הייתה רמיזה לחשד למעורבות ישראלית באירוע.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אירועי ה"מרמרה". פיגוע נקמה ישראלי?
צילום: דובר צה"ל
מומלצים