שתף קטע נבחר

משט יאכטות: "להסיר את הסגר מעל גלעד"

13 סירות יצאו מהמרינה בהרצליה בקריאה לשחרור החייל משבי חמאס. לבני: המשט מסמל את הערכים של מדינת ישראל

מתגייסים להסיר את הסגר על גלעד: משט של 13 יאכטות יצא הבוקר (יום ב') מהמרינה בהרצליה בקריאה לשחרורו של גלעד שליט. לפני תחילת המשט נערכה במרינה עצרת בהשתתפות כ-200 שייטים, יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, ראש עיריית הרצליה יעל גרמן ואחרים.

 

את המשט יזם ארגון "ח"י אמהות" וח"כ אורית זוארץ (קדימה). היא קראה לקהילה הבינלאומית "להתגייס להסרת הסגר על גלעד שליט. גלעד שליט חי, והומניטריות לא צריכה להבחין בין דם לדם. העולם כולו מתגייס למען תושבי עזה", הוסיפה, "אבל מעלים עין מהעובדה שגלעד שליט נמצא במצור כבר ארבע שנים ולא זכה למחווה הומניטרית אחת".


המשט למען גלעד, הבוקר (צילום: באדיבות שיא גל)

 

ח"כ לבני אמרה בעצרת כי "המשט היום הוא משט של שלום. הוא מסמל את הערכים של מדינת ישראל, והוא מחדד את ההבדל בין משט של שלום לבין משט במסווה, שכלל פעילים שאחזו בסכינים, אלות וברזלים בידיהם כדי להכות".

 

לדברי יו"ר האופוזיציה, "העולם היום מתחיל להתייחס לחמאס כממשלה מספיק לגיטימית בשביל לקבל תמיכה, אבל לא מספיק ממשלה בשביל לקיים את האמנות הבינלאומיות ולאפשר ולו את המעט של ביקור הצלב האדום אצל גלעד שליט". 

 

היא תיארה בפני המשתתפים במשט, את הרגעים לאחר קבלת הידיעה על ההשתלטות בלב ים. "ביום שני, כאשר נודעו תוצאות האירוע, והסתבר שיש הרוגים על הספינה ועוד לפני שראיתי את התמונות קורעות הלב של חיילי צה"ל המוכים, היה לי ברור שאם יש הרוגים אזרחיים, זה אומר שחיילי צה"ל הגנו על עצמם.


משט של שלום, למען גלעד שליט (צילום: באדיבות שיא גל)

 

הבעיה שהמובן מאליו לנו, לא תמיד מובן בחוץ. זה מובן מאליו לנו, כי מדובר על הילדים שלנו ואנחנו יודעים על אילו ערכים גידלנו אותם. אנחנו יודעים מראש, עוד לפני שידענו את העובדות, שהם התאפקו עד שהם לא יכלו יותר, הם ירו כשהם היו צריכים, וטוב שכך, וטוב שירו, וטוב שהגנו על חייהם".

 

"אמהות לא משאירות בנים בשבי"

אילנה שרון, אם לחייל המשרת בתותחנים, אמרה: "תארו לכם את גדלות הנפש שתשאב החברה ישראלית, כשנראה את גלעד כאן, בריא ושלם, כשיקויים הערך העליון שלא מפקירים חייל, יהא המחיר אשר יהא".

 

יו"ר ארגון "ח"י אמהות למען גלעד שליט", ורדה פרידמן, הוסיפה כי "חיילים לא משאירים שבויים בשטח ואמהות לא משאירות בנים בשבי".

 

בתום העצרת הופרחו לשמים בלונים בצבע כחול ולבן, והמשט הפליג לדרכו.

בין היאכטות שהפליגו גם ארבע של מועדון השיט Sea-Gal מהרצליה, שתרם את כלי השיט שלו למשתתפי המשט. התוכנית המקורית של יוזמי המשט, להפליג לאשדוד, לשם הושטו הספינות מהמשט לעזה, לא התאפשרה בשל סיבות ביטחוניות. לפיכך הוחלט כי ההפלגה תהיה מהרצליה לתל-אביב וחזרה.

 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשט למען גלעד בהרצליה, הבוקר
באדיבות שיא גל
להסיר את הסגר על גלעד. ח"כ אורית זוארץ
צילום: דודי ועקנין
משט של שלום. ח"כ ציפי לבני
צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה
מומלצים