שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  טיבי קיבל איום בטלפון: הימים שלך ספורים

  במשיבון של עוזרו של חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל התקבלה הודעה, בה נאמר: "יא ערבי מלוכלך, הסוף שלך יבוא". ח"כ טיבי, שהגיש תלונה, אמר: "חברי כנסת מהימין יוצרים אווירת עליהום"

  מי מאיים בשפה משתלחת על חברי הכנסת הערבים? אחרי שמכתב מאיים נשלח לח"כ טאלב א-סאנע, הגיע אחר-הצהריים (יום ב') מסר מאיים לחברו למפלגה, ח"כ אחמד טיבי. בהודעה שהושארה במשיבון של עוזרו של חבר הכנסת, נאמר: "יא ערבי מלוכלך, הסוף שלך יבוא. הימים שלך ספורים יא כלב". ההודעה כללה שורה ארוכה של קללות ודברי נאצה. ח"כ טיבי הגיש תלונה לקצין הכנסת.

   

  בסיעות הערביות אומרים כי הם מרגישים מאוימים מתמיד, בשל האווירה העוינת שנוצרה. "בכל אשמים חברי הכנסת מהימין, שיוצרים את אווירת העליהום, המאפשרת לכל אחד לנהוג בדרך עוינת כלפי הנהגת הציבור הערבי. אנו נמצאים בתקופה שלא היתה כדוגמתה מעולם", אמר ח"כ טיבי.

   

  אתמול, לדבריו, התקשר אל מכשיר הטלפון הנייד של עוזרו זיאד, אדם וביקש לשוחח איתו."מדובר במכשיר הרשום על שמי וכך כנראה השיג המתקשר את המספר". לאחר שהעוזר הסביר למתקשר שחבר הכנסת לא נמצא לידו, הוא הגיב בשורה של קללות עסיסיות ואמר לו שיומו של טיבי קרוב.

   

  היום התקשר אותו אדם בשנית. העוזר לא ענה, והמתקשר השאיר

  הודעה במשיבון. "הימים שלך ספורים. ערבי מלוכלך. הסוף שלך יהיה מר מאוד, זה אני מאתמול. הימים שלך ספורים. אתה וכל הערבים , טלאב א-סאנע, אתם תמות. חכה חכה, אם רצחו פה ראש ממשלה יקר, אז מה זה לרצוח אותך".

   

  מוקדם יותר קיבל ח"כ א-סאנע איום בפקס, בו נכתב "אתה מת". ח"כ א-סאנע אמר: "אני מאשים את הימין הפאשיסטי בליבוי היצירים ובהרעלת האווירה, תוך ניצול אווירת המשבר לעשיית הון פוליטי. הם רוקדים על הדם ורומסים את עקרונות היסוד בכל משטר דמוקרטי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טיבי וא-סאנע. מי איים עליהם?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים