שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחוקק מצרי סיפר על החטיפה במשט - וחטף אש
  חבר הפלרמנט המצרי מטעם "האחים המוסלמים", מוחמד בלתאגי, היה על המשט לעזה וסיפר על חטיפת החיילים. בעיתונים במצרים לא אהבו את ההתרברבות: "עזר לישראל"

  סערה בתקשורת המצרית, בעקבות העדויות מהמשט לעזה: עדות של חבר פרלמנט מצרי עוררה את חמתם של מספר כלי תקשורת ממסדיים במדינה, מפני שלטענתם מדובר בסיוע להסברה הישראלית.

   

  חבר הפלרמנט המצרי מטעם "האחים המוסלמים", מוחמד בלתאגי, לקח חלק במשט לרצועת עזה עליו השתלטה השייטת. לאחר שהשתתף בעימותים על גבי הספינה "מאווי מרמרה", הוא נעצר על ידי ישראל ושוחרר למצרים. ביום שלישי בשבוע שעבר הוא התראיין לתוכנית "עשר בערב" בערוץ המצרי "דרים" וסיפר כי משתתפי המשט עצרו

   שלושה חיילי קומנדו ישראלים וחטפו את כלי הנשק שלהם. הודאה זו, בהפעלת אלימות נגד חיילי צה"ל, עוררה עליו את חמתם של בעלי טור מצרים - שראו בכך "מתנה הסברתית לישראל".

   

  תחת הכותרת "מתנה מהאחים המוסלמים לישראל" - כתב בעל הטור, עבדאללה כמאל, ביקורת על הודאתו של בלתאגי. "הוא סיפר כי הוא ומי שהיה איתו על הספינה עצרו שלושה חיילי קומנדו ישראלים שפרצו לספינה והשתלטו על כלי הנשק שלהם. הוא התפאר בכך מבלי שהבין שהוא מעניק לישראל מתנה עצומה ומוקלטת, שהיא תפיק ממנה תועלת בחקירה הבינלאומית שתתבצע בעקבות הטבח".

   

  בדברים, שפורסמו בעיתון המצרי "רוז אל-יוסף", כתב כמאל עוד: "ישראל אמרה שהיא ניצבה בפני חמושים על הספינה, ושהיא נאלצה להתעמת איתם בדרך זו. חבר הפרלמנט אמר כי הוא ומי שאיתו השתלטו על הנשק של הקומנדו והכחיש כי הוא ומי שהיו איתו היו אזרחים שלא ביצעו פעולות אלימות. אולי כולם יראו את הסרט על הפעולה שהודלף לתקשורת ואשר כולל מראות של חייל ישראלי קופץ אל הספינה ואחר כך רודפים אחריו ומכים אותו. זה בדיוק מה שישראל רוצה - להוכיח את תירוציה מבחינה משפטית".

   

  כמאל גם לא חסך את ביקורתו מהטורקים וכתב: "טורקיה אינה רוצה להשיג את טובת הפלסטינים, אלא היא מעוניינת לעשות שימוש בקלף הפלסטיני לטובת מטרותיה שלה. החשובה שבהם - להיות המתווכת בין המערב למזרח, דבר שיקנה לה את היכולת להצטרף לאיחוד האירופי".

   

  הוא גם תקף את מפלגתו של ראש ממשלת טורקיה ארדואן, וכתב: "מפלגת הצדק והפיתוח, אותה מוביל ארדואן, היא במקורה

   חבורה של 'האחים המוסלמים'. זו מפלגה שרצתה להציג את עצמה כנוסחה חדשה ומודרנית של האיסלאם הפוליטי ולמזג בין האיסלאם לאידיאולוגיה, אולם המציאות דחפה אותה להיות שבויה של האידיאולוגיה, והמציאות היא זו שחשפה את אופיה כחבורה המשתייכת לארגון הבינלאומי של 'האחים המוסלמים'".

   

  גם היומון "אל-גומהוריה" לא חס על חבר הפרלמנט: "זהו דיבור מסוכן המשרת את ישראל". בלתאגי שב היום (ג') לרצועת עזה כדי "להביע את הזדהותו". הוא לקח חלק במשלחת בת תשעה חברי פרלמנט מצרים, שבעה מהם מ"האחים המוסלמים" שחצו היום את מעבר רפיח לרצועת עזה כדי להביע את הזדהותם ולהיפגש עם בכירי חמאס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים