שתף קטע נבחר

"הכתבת שכחה את השואה? היא היתה בת 20!"

התפטרותה של העיתונאית הקשישה שייעצה לישראלים "לחזור לפולין ולגרמניה" לא נעלמה מעיני הבדרן היהודי ג'ון סטיוארט

הלן תומאס אמנם התפטרה אחרי הסערה שהציתה התבטאותה נגד ישראל, אולם העניין האמריקני בעיתונאית הקשישה מסרב לדעוך. הבדרן האמריקני ג'ון סטיוארט ניצל את ההזדמנות כדי להזכיר לתומאס מדוע נמצאים היהודים בישראל.

 

 

תומאס, שתחגוג בעוד חודשיים את יום הולדתה ה-90, אמרה כי היהודים צריכים "להסתלק לעזאזל מפלסטין" במהלך אירוע שקיים הנשיא ברק אובמה. כשנשאלה לאן יילכו, ענתה: "הביתה, לפולין או לגרמניה". הכתבת הוותיקה, המסקרת את הבית הלבן מאז 1961, מיהרה להתנצל אך המוניטין שלה נפגע אנושות ולבסוף היא נאלצה להתפטר

 

סטיוארט ותומאס גם לא הסכימו על המשט לעזה

 

הנושא החם עלה אמש בתוכנית האמריקנית "דיילי שואו עם ג'ון סטיוארט", שבה שאל המגיש בסרקסטיות: "מדוע באמת עזבו היהודים את גרמניה ופולין? אם יש מישהו שיודע למה היהודים עזבו זו את, 'אמא זמן'. ברצינות, הלן, מה לעזאזל? היית בת 20 כשזה קרה!" רטן סטיוארט ברמיזה לשואה.

 

סטיוארט גם לא היסס ללעוג לגילה המופלג. בהתייחס לעצתה המפוקפקת ליהודים, אמר המגיש: "הבדיחה הזאת עבדה מצוין כשהיא אמרה אותה למשה

רבנו. אני לא יכול להאמין שמישהי כל כך חמודה אמרה את זה ואני מבין את הפער בין נחמדות הפנים לבין תוכן הרטוריקה שלה".

 

שאלה נוספת שעלתה לדיון היא מה יעלה בגורלו של מושבה המכובד בשורה הראשונה של אולם התדרוכים בבית הלבן. סטיוארט אמר בהקשר זה: "כנראה שישאירו את הכסא שלה ריק. זו נקמה מושלמת, כי אתם יודעים מי יקבל את הכסא שלה? אליהו הנביא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פנים חמודות". תומאס
צילום: AP
הכסא הריק. סטיוארט
צילום: איי פי
מומלצים