שתף קטע נבחר

רוסיה ותע"א בוחנות ייצור משותף של מזל"ט

מכון מחקר מוסקבאי מעריך שהעסקה בהיקף של 300 מיליון אירו ותיסגר בתוך שנתיים. דובר התעשיה האווירית: רוצים לעשות עסקים עם רוסיה

רוסיה עשוייה לרכוש נשק ב-12 מיליארד דולר מחברות ישראליות ואירופיות לרבות DCNS ו-Iveco SpA, במהלך חמש השנים הבאות, במסגרת ניסיונותיה של יצואנית הנשק השניה בגודלה בעולם להצטייד בנשק איכותי יותר מזה שיכולות לספק החברות המקומיות, כך מעריך מכון מחקר מוסקבאי בדו"ח שהוכן לבקשת "בלומברג".

 

שתי העסקאות הגדולות - בכ-1.5 מיליארד יורו כל אחד - עשויות להיחתם בתוך שנתיים, לפי דו"ח של מרכז הניתוח האסטרטגי והטכנולוגי ממוסקבה. רוסיה מתכננת לרכוש ארבעה ספינות נושאות מסוקי מיסטרל מהחברה הצרפתית DCNS ומצוייה במגעים עם איווקו - חטיבה של פיאט האיטלקית - לרכישת עד 3,000 רכבים משוריינים.

  

"רוסיה יוצאת דופן מבחינת מדיניות הרכש בנשק מאחר שאף מדינה אחרת לא ניסתה להיות עצמאית ב-15 השנים האחרונות", אמר מנהל המכון רוסלאן פוקחוב. "כעת נוצרה התודעה שלא ניתן להיות תחרותי בכל הענפים".

 

הדו"ח כולל התייחסות לשלוש עסקאות נוספות שעשויות להיחתם בתוך שנתיים. רוסיה עשוייה לחתום על הסכם משותף של 300 מיליון יורו עם תע"א לייצור מטוס ללא טייס. דורון סאסליק, דובר החברה הישראלית הממשלתית, אמר שהיא מעוניינת לעשות עסקים עם רוסיה אך סרב להתייחס לעסקאות ספציפיות.

 

בנוסף, דובר על רכישת מצלמות תרמיות לטנקים מתאלס הצרפתית בהיקף של 300 מיליון יורו ואופטיקה וציוד ניווט מספרן הצרפתית גם יא, עשוייה להיחתם ומוערכת בהיקף דומה.

פורסם לראשונה 11/06/2010 21:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים