שתף קטע נבחר

להיט בדרום הולנד: פאות בסגנון חירט וילדרס

חירט וילדרס - מנהיג ימין קיצוני, פוליטיקאי שנוי במחלוקת, כוכב הבחירות בהולנד - ואייקון אופנה? בעיירה ונלו שבדרום הולנד, סמוך לגבול עם גרמניה, אזלו השבוע מהמדפים עשרות פאות נוכריות בלונדיניות נפוחות.

 

התושבים בעיירה אינם מעריצים של מוצרט, הם בסך הכל חוגגים את התחזקותו של בן המקום וילדרס, שמפלגתו האנטי-איסלאמית זכתה ב-24 מושבים בפרלמנט, בבחירות שנערכו ביום רביעי.

 

וילדרס, שמצע מפלגת החירות שבראשותו מציע לאסור בניית מסגדים, להחרים את הקוראן ולהפסיק את זרימת המהגרים למדינה, עשוי להיכנס לממשלה בהנהגת המפלגה הליברלית-ימנית בתום משא ומתן קואליציוני מתיש.

 

בעיירת הולדתו הצביעו עבורו אחד מכל ארבעה תושבים. אליאן ואן-אוויק (35), בעל חנות תחפושות בונלו, סיפר לעיתון הבריטי "טיימס" כי את "פאת הוילדרס" האחרונה, הוא שמר לעצמו. "אני לא מסכים עם הרעיונות של וילדרס בנוגע לאיסלאם", הוא הדגיש. "אבל אני אוהב את עמדתו בנושאי בריאות וגיל הפנסיה".

 

עם זאת, ואן-אוויק מודה כי הוא חש שהגעתם של מהגרים מוסלמים רבים להולנד בשנים האחרונות מאיימת על צביון המדינה. לדבריו, "כשאני נוסע למדינה מוסלמית, אני מתנהג כמו שמבקשים ממני. אלו שמגיעים לכאן צריכים להתנהג כמונו". בונלו, שרבע מתושביה מהגרים, רבים מסכימים איתו.

 

מתנגד ידוע לעמדותיו של וילדרס בעיירה הדרומית, הוא אחיו פול המבוגר ממנו בתשע שנים. פול וילדרס הבהיר השבוע כי אחיו הצעיר מחזיק בדעות קיצוניות שאינן מקובלות עליו, ואמר כי הוא "עבר מהגרוע אל הגרוע יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילדרס, האיש והשיער
צילום: AP
מומלצים