שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "רב מקובל" חשוד באונס נערות שפיתחו בו תלות

  החשוד, מהוד השרון, אסף סביבו נערות במצוקה ואיים עליהן בחרמות, קללות ואיסורים דתיים. אחת מהן הסכימה לחשוף את סיפורה רק אחרי שהמשטרה מצאה רב שיתיר את הכישופים

  תושב הוד השרון, בן 56, נעצר היום (א') בחשד שאנס נערות שהגיעו אליו על מנת לקבל ייעוץ רוחני בעת מצוקה. על פי החשד, הנערות פיתחו בו תלות ועשו כל מה שביקש מהן, בגלל איומיו עליהן בחרמות ואיסורים דתיים שונים. לטענת המשטרה, החשוד קשר את עצמו למיוחס לו בחקירה. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא.

   

  על פי החשד, בשנים האחרונות היה החשוד מוכר באזור השרון כמקובל ורב אשר רבים היו מגיעים אליו על-מנת לקבל ייעוץ רוחני. בכל פעם שהיתה מגיעה אליו נערה עם מצוקה נפשית, נהג החשוד לפתח עמה קשר עד שהפכה תלויה בו. לפי החשד, הוא אנס את הנערות תוך ניצול מצוקתן והצגתו כאדם דואג ואב רוחני. הוא אף איים עליהן בקללות, חרמות והטיל עליהן איסורים שונים מהדת.

   

  החקירה נפתחה לפני מספר שבועות במשטרת כפר סבא בעקבות תלונה של אשה שסיפרה כי החשוד נהג לקיים עמה יחסי בין כשהיתה קטינה. במהלך החקירה אותרו מספר מתלוננות נוספות אשר סיפרו על מעשים דומים של החשוד. המתלוננות סיפרו שפיתחו בו תלות מלאה ואז היה מבצע בהן את המעשים בביתו או ברכבו. מהחקירה מתברר כי קורבנותיו היו אז נערות בנות 14-16.

   

  המשטרה קוראת לנערות נוספות להתלונן

  אחת מהנערות, כיום בת 22, אף עברה להתגורר עמו. עוד עולה מהחקירה כי בכל פעם שחפץ בקיום יחסי מין, הוא היה קורא לאחת מהן והיא הייתה מתייצבת. מהחקירה מתברר כי עיקר הנערות שנפלו קורבן הן מכפר סבא והוד השרון. במשטרה בודקים אם הקים לעצמו "חצר" של נערות וצעירות שיספקו את דרישותיו המיניות.

   

  לחשוד מיוחסות עבירות של בעילה אסורה, אינוס במרמה, ובעילה בהסכמה תוך ניצול תלות. אחד המקרים שנחקרו הוא של צעירה שנפלה קורבן למעשי החשוד, אך היא סירבה לשתף פעולה מכיוון שחששה מהקללות, האיסורים והכישופים שהטיל עליה החשוד במהלך הקשר ביניהם. בין החרמות שהטיל עליה היה שאם היא תספר למישהו על המעשים, היא תיפגע ולא תלד ילדים לעולם.

   

  הצעירה סירבה לשתף פעולה עם החוקרים,
  אך בסופו של דבר הוסכם בינה לבין המשטרה שרב מפורסם ומוכר המקובל עליה יגיע ויבצע הליך של התרת נדרים וביטול קללות. רק לאחר שהרב ביצע את התרת הנדרים היא סיפרה על מה שעבר עליה בשנים האחרונות עם החשוד.

   

  ראש משרד החקירות במשטרת כפר סבא, פקד רפי ועקנין, אמר כי על פי ההערכות והמידע שיש בידי המשטרה, יש צעירות ונערות נוספות שנפלו קורבן בידי החשוד והוא מבקש ממי שחוותה אירועים דומים להגיע להתלונן במשטרה. "אנחנו יודעים שנערות שמתלוננות חוששות בגלל הנדרים שנדרו לו, והחשש מהקללות. השגנו אישור של רב שמתיר את כל הנדרים", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים