שתף קטע נבחר

החרדה אחרי הרצח: "הבחנו שהעובר בקושי חי"

תינוק בן יומו כבר לא יכיר את אמא: בנה של טלי עטר, שנרצחה באשדוד, נאבק על חייו בפגיית בית החולים קפלן ברחובות. "באולטרהסאונד הבחנו שיש לעשות ניתוח קיסרי בדחיפות", אומר מנהל הפגייה. "כל הבעיות שלו נובעות מהפגיעה באימו". החשודה ברצח, מזל בר אושר, תובא לדיון בהארכת מעצרה

באינקובטור קטן, במחלקה לטיפול נמרץ פגים בבית החולים קפלן ברחובות, שוכב בנה של טלי עטר שנרצחה אתמול (יום א') באשדוד, כשהוא מחובר למכונת הנשמה, לאינפוזיות ולמכשירים. על רגלו ועל העריסה שלו כתוב שמה של אמו, שאותה לא יזכה להכיר. מצבו עדיין מוגדר קשה. החשודה ברצח האם, מזל בר אושר, תובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרה.

 

רצח בהיריון - הסיקור המלא ב-ynet:

 

בשעות הבודדות שעברו מאז שנולד כבר עבר התינוק הקטן בדיקות הדמיה, בדיקת אקו לב ובדיקות נוספות, במטרה לאמוד את הנזק שנגרם לו בדקות שבהן סבל ממחסור באספקת חמצן ודם בשל מצבה של אמו. הוא מלווה בבני משפחה שנמצאים ליד עריסתו.

 

"בגלל הנסיבות המיוחדות שבהן נולד אנחנו לא בטוחים לגבי שבוע ההריון, אבל הוא בסדר גודל שמתאים לחודש שמיני", אמר מנהל הפגייה בקפלן, פרופ' אריק שינוול, על התינוק ששוקל 2.4 ק"ג. "כל הבעיות שלו נובעות מהפגיעה באמו. היא הגיעה לבית החולים כמעט ללא רוח חיים, זה מצב שמסכן את אספקת הדם והחמצן לעובר".

 

מהאמבולנס שדהר לבית החולים הועבר דיווח על מצבה של האישה ובחדר המיון כבר חיכה צוות גינקולוגים וצוות מהפגייה. "בבדיקת אולטרהסאונד ניתן היה לאבחן מיידית שהעובר חי, אמנם בקושי, ולכן כדאי לעשות ניתוח קיסרי בדחיפות מירבית", אמר הרופא.

 

התינוק, שמצבו קשה, מונשם ומורדם, ומקבל תרופות ונוזלים. "באופן כללי מצב של חוסר חמצן זמני מסכן את כל מערכות הגוף ולכן תפקידנו לתמוך בהן", מסביר מנהל הפגייה. "נמשיך לערוך בדיקות בימים הקרובים. בשלב זה עדיין מוקדם לדעת אלו השלכות יהיו לכך על התפתחותו".

 

הצוות בפגייה ובפרט בטיפול נמרץ ביילוד מורגל להלחם על כל פג ומכיר מראות ומצבים לא פשוטים, אולם המקרה הנוכחי קשה גם להם. "גם בשבילנו זה לא מצב פשוט ולצוות המנתחים בחדר המיון היה גם כן מאד קשה", אומר פרופ' שינוול.

 

החשודה ברצח, מזל בר אושר, נחקרה אתמול במשך שעות. מהמשטרה נמסר כי היא הודתה ברוב המעשים המיוחסים לה והביעה חרטה על מעשיה. "אני מתחרטת ומצטערת על מה שקרה. לא התכוונתי להרוג את טלי. אני לא יודעת מה קרה לי", אמרה לחוקרים. היא תובא לשחזור ולדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום באשדוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודה ברצח, מזל בר אושר
צילום: אבי רוקח
טלי עטר. התינוק לא יכיר אותה
צילום רפרודוקציה: אבי רוקח
האב. הקרובים ליד העריסה
צילום: אבי רוקח
מומלצים