שתף קטע נבחר

לפני עדות הצעירה: מאמצים להסדר טיעון לאפרתי

מקורבים לצעירה, שמאבטח הרמטכ"ל מואשם כי ניסה לאנוס, אמרו כי היא לא מפחדת להעיד - אך היא מתלבטת. מה שמונע הסדר טיעון הוא התנגדותה של המתלוננת לשנות את סעיפי האישום נגד אפרתי

מאמצים להגיע להסדר: בשעות הערב (יום ב') התקיימו מגעים קדחתניים לסיים את פרשת מאבטח הרמטכ"ל, ארז אפרתי, בהסדר טיעון - אולם הצעירה שנפגעה מתנגדת להפחתת סעיפי האישום נגדו.

 

הצעירה צפויה להעיד מחר במשפט לראשונה, אולם עורכי דינו של אפרתי מנסים למנוע את עדותה בדרך של הסדר טיעון, לאחר

 שבדיון הקודם הודה אפרתי בביצוע המעשים, אולם טען כי מעשיו נעשו תחת השפעת אלכוהול.

 

על-פי המתווה שנרקם בין הפרקליטות למתלוננת - ישונו סעיפי האישום, כך שנסיון האונס יירד מכתב האישום ואילו הנסיון למעשה סדום יישאר על כנו, אך לא בנסיבות מחמירות. גורמים בפרקליטות אמרו כי המתלוננת עדיין אינה מסכימה למתווה ובפרקליטות משאירים לשיקולה את ההחלטה האם להסכים למתווה הקיים. אך ייתכן כי עד לעדות בשעות הבוקר היא תשנה את דעתה.

 

גורמים המקורבים למתלוננת, הנמצאים איתה בקשר רצוף, אמרו: "היא נמצאת במצב לא פשוט של התלבטות, עם זאת מדובר באשה שלא מפחדת להעיד. היא מוכנה להעיד והיא לא תעשה הכל כדי לא להעיד. נכון לעכשיו היא אינה מוכנה לשינוי בסעיפי האישום, זה מאוד חשוב לה וכרגע היא מתכוננת להעיד מחר בבוקר".

 

בכתב האישום גוללה הפרקליטות את התפתחות הדברים בליל האירוע, שהתרחש ב-28 בנובמבר האחרון. בשעה 04:45 לפנות בוקר, עקב אפרתי אחרי הצעירה שהלכה מרחוב דיזנגוף לחניון רדינג הסמוך לנמל תל-אביב. עם כניסתה לחניון הבחינה באפרתי, שאותו לא הכירה, עוקב אחריה. היא החישה את צעדיה עד שהגיעה לרכבה וכאשר נכנסה לרכב סגרה את הדלת.

 

לפני שהספיקה להניע את המכונית, הגיע אפרתי, פתח את הדלת וגרר אותה לעבר גדות הירקון. "המתלוננת צעקה והתחננה כי יעזוב אותה, אך הוא המשיך לגרור אותה כשהוא אוחז בכתפיה בחוזקה, חוסם בידו את פיה ומאיים עליה כי אם תצעק יהרוג אותה", נטען בכתב האישום.

 

אפרתי גרר את הצעירה לשיחים הנמצאים על גדות הירקון. תוך שהוא מאיים שוב להרוג אותה, ניסה לבצע בה מעשה סדום בעוד

 שהיא החלה לזעוק לעזרה. הוא הכה אותה וגרם להכרתה להתערפל וניסה שוב לבצע את זממו. עוברי אורח הגיעו למקום ואז פתח אפרתי במנוסה, שבשיאה קפץ אל תוך מי הירקון והסתתר בין שיחים בגדה השנייה של הנחל, עד שנתפס בידי שוטרים.

 

כתוצאה ממעשיו של אפרתי, כך נטען בכתב האישום, נגרמו לצעירה חבלות של ממש ובכללן דימומים תת עוריים ופצעי שפשוף בפנים, פצעי שריטה בצווארה, וכן חבלות שונות בכפות ידיה, מותנה וירכה. גם לאיש שסייע לה נגרמו חבלות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרתי. יגיעו להסדר
צילום: דודו אזולאי
מומלצים