שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התמ"ת יוזם: מאגר ארצי לזכויות הפנסיה שלכם

  עושים סדר בכספי הפנסיה שלכם: משרד התמת"מ יקים מרשם לאומי לזכויות הפנסיה, שבו יוכל כל עובד במשק לקבל מידע על מלוא זכויותיו ולבחור את תוכנית הפנסיה המתאימה לו ביותר

  רוצים לדעת לאיזו קופת גמל אתם שייכים? לברר מה זכויות הפנסיה שלכם? מחליפים עבודה ולא יודעים מה לעשות עם הפנסיה? לראשונה בישראל יוקם מרשם לאומי לזכויות הפנסיה של העובדים, ובמסגרתו יוכל כל עובד לקבל את כל המידע על הפנסיה שלו ולבחור את תוכנית הפנסיה המתאימה לו.

   

   

  שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, הציע לעשות סדר בענף הפנסיה לעובדים. הוא פנה לשר האוצר, יובל שטייניץ, ולשר הרווחה, יצחק הרצוג, והציע להקים

  מרשם לאומי לזכויות פנסיה, שיאסוף את הנתונים מקופות הגמל וחברות הביטוח הפועלות בשוק בתחום הפנסיה, ויעמיד לרשות העובדים את המידע.

   

  איך זה יעבוד?

  על פי התוכנית, באמצעות הקלדת מספר תעודת הזהות, יוכל כל אזרח לקבל מהמרשם הממוחשב פרטים על סוג הפנסיה שיש לו, כספי הפנסיה שצבר, הזכויות שלו וכן הצעות למקרה שירצה לעבור מקופת גמל אחת לאחרת. בנוסף, יועמדו לרשות העובד הצעות של חברות שונות שמציעות תוכניות פנסיה, והוא יוכל לבחור היכן לחסוך את כספי הפנסיה שלו.

   

  "הניסיון המצטבר מלמד שמנגנוני האכיפה והיישום של צו הרחבה בכלל ושל צו הרחבה בתחום הפנסיה בפרט - אינם מספיקים להבטחת הזכויות המעוגנות בו", אמר בן אליעזר. "עובד שמשרותיו מתחלפות, ושיש לו כמה מעסיקים במהלך שנות עבודתו, מגיע לחוסר שליטה על מצב הזכויות שעומדות לרשותו".

   

  בן אליעזר הוסיף כי קיימת תופעה של אובדן זכויות פנסיוניות. כמו במדינות אחרות, גם בישראל קיימים עמיתים רבים שקופות הגמל שלהם אינן מאתרות אותם, ואין דורש לכספם. קיים כשל חמור במידע בשוק העבודה, של העובדים והעצמאים, לגבי מעקב אחרי זכויות הפנסיה שהם צוברים עם הזמן".

   

  ומה אומרים במשרד האוצר על ההצעה? ממשרד האוצר נמסר בתגובה ל"ממון" כי המשרד לומד את הצעתו של שר התמ"ת ואינו פוסל את הדברים על הסף.

   

  הידיעה עלתה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים