שתף קטע נבחר

מאבטח הרמטכ"ל וארוסתו מבקשים התייחדות

היעדרה של ורד אלי מהדיון שבו הורשע ארז אפרתי בתקיפה המינית, עורר תהיות לגבי יחסיהם. אך ל-ynet נודע כי אפרתי הגיש בקשה להתייחדות, המותרת אחרי חצי שנה במעצר. פרקליטי המתלוננת מסבירים את עסקת הטיעון: מנענו משפט ממושך, חסכנו את העדות. סנגוריו: הוא לא ניסה להתחמק

מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי הודה והורשע הבוקר (יום ג') בתקיפה המינית הקשה במסגרת הסדר הטיעון, ובפעם הראשונה ארוסתו ורד אלי לא עמדה לצדו ולא הגיעה לבית המשפט. למרות שהיו שתהו האם השניים נפרדו, ל-ynet נודע כי הם מבקשים לראשונה מאז נעצר, לפני כחצי שנה, להיפגש בלי הפרעה.

 

אפרתי הגיש לבית המשפט את בקשת ההתייחדות, ודיון בעניין צפוי להתקיים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב ביום חמישי הקרוב. לפי החוק, רק אחרי שישה חודשים במעצר ניתן לקיים הליך כזה, וכעת אפרתי ואלי מבקשים את הזמן בחדר ללא השגחה. יצויין כי אפרתי פנה כבר לפני כחודש למפקד בית המעצר אבו-כביר בבקשה להתייחדות, אך בקשתו נדחתה. בעקבות כך פנה מאבטח הרמטכ"ל לבית המשפט.

 

בעקבות הסדר הטיעון, הרשיע בית המשפט את אפרתי על בסיס הודאתו בנסיון מעשה סדום ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. עדותה של המתלוננת, שהייתה אמורה להינתן הבוקר, בוטלה. מכתב האישום ירד סעיף הניסיון למעשה אונס, ונשאר סעיף אחר, של נסיון למעשה סדום - אך ללא נסיבות מחמירות, כפי שהופיע בכתב האישום המקורי. הסעיף שנותר (כמו הסעיף שהורד) נושא עונש מאסר מקסימלי של 16 שנה. לו היו מותירים את הנסיבות המחמירות, היה העונש יכול להגיע ל-20 שנה.

 

עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נגה בקריית אונו, המייצגת את המתלוננת, אמרה לאחר הדיון כי המתלוננת פעלה באומץ רב לאחר שהתלבטה קשות אם להסכים להסדר. לדבריה, רק הבוקר קיבלה המתלוננת את ההחלטה. "חשבנו רבות, בדקנו, שקלנו יתרונות וחסרונות והגענו למסקנה כי מדובר בהסדר חמור. לקחנו בחשבון משפט ממושך ואת מתן העדות, שהיא מעמד קשה לכל אחד". עם זאת, היא עדיין עשויה להעיד בשלב הטיעונים לעונש.


ורד אלי בדיון קודם. פגישה אחרי חצי שנה? (צילום: ירון ברנר)

 

פרקליטיו של אפרתי, עורכי הדין בני וקרן נהרי, אמרו כי מרשם "לא ניסה להתחמק ממה שעשה, הוא הודה. נבקש מבית המשפט להתחשב בו ולגזור עליו עונש קל על-רקע הנסיבות המיוחדות שלו. לא מדובר באדם שתיין, אלא במי שבאותו ערב שתה באופן מוגבר ונקלע למצב הזה".

 

"שכרות מוגברת"

לראשונה מתחילת המשפט, הגיע היום אפרתי לדיון ללא מי שהייתה ארוסתו, ורד אלי. המתלוננת, שנכנסה לאולם מלווה בבני משפחתה, נראתה מבוהלת ובכתה בבית המשפט. הוריה עמדו לצדה ותמכו בה.  

 

גורמים בפרקליטות הבהירו שבהתאם לההסדר, נערכו בכתב האישום רק "תיקונים קלים". עוד הסבירו בפרקליטות, כי "הרכב השופטים עמוס ביותר, ואם לא היה נחתם ההסדר - היה צורך בהעדת עשרות עדים והמשפט היה אורך חודשים ארוכים". על פי הסדר הטיעון, הפרקליטות תסכים לכך שאפרתי היה במצב של "שכרות מוגברת" בזמן המעשים. סנגוריו טענו קודם לכן שאינו אחראי לתקיפה, מכיוון שהורעל באלכוהול מזויף.

 

בכתב האישום המקורי גוללה הפרקליטות את התפתחות הדברים בליל האירוע, שהתרחש ב-28 בנובמבר האחרון. בשעה 04:45 לפנות בוקר, עקב אפרתי אחרי הצעירה באזור נמל תל-אביב. לפני שהגיעה למכוניתה, הוא פתח את הדלת וגרר אותה לעבר גדות הירקון. "המתלוננת צעקה והתחננה כי יעזוב אותה, אך הוא המשיך לגרור אותה כשהוא אוחז בכתפיה בחוזקה, חוסם בידו את פיה ומאיים עליה כי אם תצעק יהרוג אותה", נכתב.

 

אפרתי גרר את הצעירה לשיחים הנמצאים על גדות הירקון, כך על-פי כתב האישום. "תוך שהוא מאיים שוב להרוג אותה, ניסה לבצע בה מעשה סדום בעוד שהיא החלה לזעוק לעזרה. הוא הכה אותה וגרם להכרתה להתערפל וניסה שוב לבצע את זממו. עוברי אורח הגיעו למקום ואז פתח אפרתי במנוסה, שבשיאה קפץ אל תוך מי הירקון והסתתר בין שיחים בגדה השנייה של הנחל, עד שנתפס בידי שוטרים". כתוצאה ממעשיו של אפרתי, כך נטען בכתב האישום, "נגרמו לצעירה חבלות של ממש ובכללן דימומים תת עוריים ופצעי שפשוף בפנים, פצעי שריטה בצווארה, וכן חבלות שונות בכפות ידיה, מותנה וירכה. גם לאיש שסייע לה נגרמו חבלות".


פורסם לראשונה 15/06/2010 11:11

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרתי. "שכרות מוגברת"
צילום: ירון ברנר
לא תעיד. המתלוננת בצאתה מביהמ"ש
צילום: ירון ברנר
מומלצים