שתף קטע נבחר

בג"ץ מחזיר עטרה ליושנה

"מי יכול להרשות לעצמו ללמוד כשיש לו לפחות שלושה פיות בבית ובת זוג שאינה עובדת? רק מי שעסקניו סוחטים עבורו את כלל הציבור". אסף וול מסביר את פשר הזעם הציבורי לשר ישי

לשר אלי ישי שלום,

 

ראשית, אני מודה לך מעמקי לבי על החלטתך להתייצב לימין הסטודנטים. הרעיון שלך לתמוך גם בסטודנטים לפי הקריטריונים: בני זוג שאינם עובדים, בעלי שלושה ילדים, שלאב קוראים יצחק-אלחנן ולאשה טובה-גיטל, ומגוריהם בבני ברק או ברמת בית שמש, פשוט מחממת את לבי.

 

בטוחני שהמוני הסטודנטים העונים לקריטריונים הללו יעשו שימוש בקיצבה הנדיבה שהקצת להם. ועכשיו ברצינות, כבוד השר ישי. מי יכול להרשות לעצמו ללמוד כשיש לו לפחות שלושה פיות בבית ובת זוג שאינה עובדת? רק מי שעסקניו סוחטים עבורו את כלל הציבור. אחר כך אתם מתפלאים שהציבור זועם?

 

הבט רק על ההתרחשויות של היממה האחרונה: הורים מעמנואל מצהירים שלא יקיימו את החלטת בג"ץ. הם ימרדו בצו הערכאה המשפטית העליונה, במדינה דמוקרטית. ועבור אילו ערכים נעלים מתרחש ה"מרד" הזה? גזענות גנטית העטופה בליל פילפולים ופיתולים. קנאים אשכנזים אלו, בדעתם לגרור את כל הציבור הישראלי למלחמת אחים רק כדי להפריד בין בנותיהם לאלו הספרדיות. זו יהדות? ואיך אתה כספרדי משלים עם כך?

 

באותו עניין ממש, מתבהר היחס כלפי הפסיקה הנזכרת של בג"ץ, על אודות אפלית האברכים לטובה. מסתבר שיש אזרחים במדינתנו, ריבוא ליתר דיוק, הסבורים כי על משלם המסים לממן את שגיונותיהם.

 

בשני המקרים אין לציבור החרדי ממה לחשוש. הרי אתה ושאר עסקני החרדים כבר סוללים כביש עוקף-בג"ץ כדי להשיב את האפליה ואת ידיכם אל תוך הקופה הציבורית.

 

"זו פגיעה קשה בסטטוס קוו הרוחני של עם ישראל", אמרת על החלטת בג"ץ. למעשה, דווקא קישור הרוחניות היהודית לתקציבי המדינה הוא שטות מוחלטת. כת קטנה, מונהגת בידי עסקנים עזי מצח, מנסה למתג את הליכותיה השתלטניות כ"יהדות".

 

בשם "היהדות"

בשמה של "יהדות" זו, אתם קובעים מי ייכנס לכותל ובאיזה לבוש. מי ראוי להיקרא "יהודי". מי רשאי להתחתן. בשמה חלים איחורים בפתיחת חדרי מיון, כבישים ועשרות מיליונים מושקעים במחלפים עוקפי עצמות. ואולי החמור מכל – בשמה אתם פוטרים את עצמכם ממחיר הדם.

 

ככת עסקנים שכזו, הפכתם את היהדות לחוכא ואיטלולא. במעשיכם הפכתם את ישראל ממדינה דמוקרטית, לתיאוקרטיה פרימיטיבית ממיטב הז'אנר של ימי הביניים. בעצם, אפילו בימי הביניים, היה מי שלא הסכים להבלים שכאלה בשם היהדות. הנה דבריו של אדם ימי-ביניימי מוכר, הרמב"ם, שכיוון בדיוק לפילפולים שלך ושל שותפיך:

 

"אל תעשה התורה קרדום לחפור בה, כלומר: אל תחשביה כלי לפרנסה, ובאר ואמר,

שכל מי שיהנה בזה העולם בכבוד תורה, שהוא כורת נפשו מחיי העולם הבא". והנה ההוכחה כי הרמב"ם חזה את הופעתך על בימת הפוליטיקה הישראלית: "... והביאו בני אדם לסבור שטות גמורה, שזה צריך ומחויב, לעזור לחכמים ולתלמידים ולאנשים העוסקים בתורה ותורתן אמנותן".

 

סחטנות זו בשם האל הורידה את מעמדה של היהדות לאשפתות. לכן אני סבור כי יש להציל את תורת משה מידיכם. אתם שהנהגתם רפורמות כלכליות ופוליטיות מפליגות ביהדות, בניגוד לדעת קדמונינו. כולי תקווה כי היהדות תזכה להינצל ממך ומיתר העסקנים, ושבג"ץ יחזיר עטרה לישנה. שנזכה למצוות.

 

חוצמזה

הידעת? ע"פ הלוח העברי, מדי 19 שנה חלים המונדיאל והאולימפיאדה באותה השנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים