שתף קטע נבחר

תחרות באסטוניה: חסל את היתושות!

באסטוניה יש המון יתושים. מה עושים? תחרות! 73 משתתפים ומשתתפות לקחו חלק בתחרות הראשונה ללכידת יתושות שהתקיימה בשדה גדול סמוך לעיר טרטו שבדרום המדינה. כ-400 יתושות בסך הכל נמחצו במהלך האירוע - שכלל מקצה ליחידים ומקצה לקבוצות. 

 

במסגרת התחרות, שמקורה בפינלנד, חולק השדה לריבועים בגודל של שלושה מטרים רבועים. כל משתתף התבקש למחוץ ולאסוף כמה שיותר יתושות בפרק זמן של 10 דקות. על-פי החוקים, אין זה משנה אם היתושה שנמחצה נותרה בחיים או מתה.

 

"הטקטיקה שלי היא כזו: קודם כל צריך להתחמם ולהזיע קצת ואז אעמוד עם ידיים ורגליים חשופות כדי שאשתי והבת שלי יוכלו לאסוף את היתושים", סיפר המשתתף יבגני סרוב עוד לפני התחרות. מי שניצח בסופו של דבר הוא ראונו לוקספ, שמחץ 38 יתושות. "הרגליים והזרועות שלי מגרדות, אבל אני מרגיש טוב", הוא סיפר בסיפוק. לוקספ היה גם המוביל בכמות העקיצות שספג.

 

משתתפים אחרים בחרו לתרץ את הסיבה שלא הצליחו לנצח, דווקא בגורמים הקשורים לטבע: "לא הצלחתי בתחרות", סיפרה קריסטינה ג'וסט. "אחרים הצלחו ללכוד עשרות יתושים ואני רק אחד. כנראה שאין לי דם טעים". בקטגוריית הקבוצות ניצח צוות שמחץ 81 יתושות.

 

שיא העולם במחיצת יתושות, כפי שתועד בפינלנד, עומד על מחיצת שמונה יתושות בתוך שתי דקות. תוצאתו של לוקספ לא תוכר כשיא, אך אחרי שהסימנים האדומים על גופו ייעלמו, הוא יוכל ליהנות מהפרס הראשון - שיט יאכטות באגם פייפוס, שהוא האגם הגדול ביותר באסטוניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יתושות. יש הרבה באסטוניה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים