שתף קטע נבחר

מחוקק בגרמניה: די לתעשיית השואה המשגשגת

מנהיג ימין קיצוני בפרלמנט של מדינת סקסוניה בגרמניה ניצל את הבמה שניתנה כדי להשתלח בישראל וביהודים. התגובה: קריאות בוז, שריקות והרחקה לחצי שנה

לעצור את שיתוף הפעולה עם "מדינת הנוכלים היהודית" ולא לתת יד ל"תעשיית השואה המשגשגת". הדברים הללו לא נאמרו בפרלמנט בטהרן אלא נשמעו אתמול (ה') בדרזדן שבגרמניה, בישיבת הפרלמנט של מדינת סקסוניה.

 

הולגר אפפל, מנהיג המיעוט הימני-קיצוני, עורר סערה גדולה בפרלמנט בסקסוניה כשהעלה לסדר היום נושא נפיץ במיוחד, שכותרתו: "לא לשיתוף פעולה עם מדינות נוכלות - לסיים את שיתוף הפעולה בין סקסוניה לישראל".

 

למראה הנושא הבעייתי ניסו נציגי הרוב בפרלמנט לשכנע את יוזמיו לשנות את שמו מחשש ל"פגיעה בתדמיתה של סקסוניה" - אך הימין הקיצוני סרב. אפפל, ניאו-נאצי החבר ב"מפלגה הלאומית של גרמניה" (NPD), עלה לבסוף לדבר ונשא נאום תוכחה בגנות ישראל. קריאות בוז ושריקות מצד חברי הסיעות האחרות בפרלמנט לא ריפו את ידיו.

 

גם כאשר התבקש לסיים את נאומו, סירב אפפל להישמע להוראות. חבר הפרלמנט הקיצוני התעקש, המשיך לדון ב"מדינת הטרור היהודית" וסירב לרדת מהבמה. נאום השטנה נקטע לבסוף כשהמיקרופון שלו נותק והוא הוצא מן האולם על ידי סדרנים. יושב ראש הפרלמנט הסקסוני, מתיאס רוסלר, הורה להרחיק את אפפל מכל דיון עד דצמבר.

 

מפגן השנאה לא אמור להפתיע, מפני שזו אינה הפעם הראשונה שאפפל משמיע את דעותיו לגבי ישראל והצורך, לדבריו, להפסיק את הקשרים עימה בסקסוניה ובגרמניה כולה. באתר הרשמי של ה-NPD מופיעה תגובתו של אפפל מיד לאחר התקרית במשט לעזה.

 

"ההתקפה של היום, עם עשרה הרוגים לכל הפחות, מדגימה 'איכות' חדשה של 'טרור המדינה' שמפעילה ישראל.

 מאז הקמת מדינה זו ב-1948 וגירוש מיליונים מהאוכלוסייה הפלסטינית - שפיכות דמים מלוות את כל ההיסטוריה של ישראל".

לפיכך קרא אפפל ל"ניתוק הקשרים הפוליטיים של גרמניה עם ישראל ונקיטת סנקציות כלכליות עליה".

 

את ביטויי השנאה כלפי ישראל והיהודים יוכל אפפל להמשיך לפרסם באתר הרשמי של מפלגתו. אולם, בינתיים לפחות, קולו לא יישמע בפרלמנט הסקסוני.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 17/06/2010 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאום שטנה. אפפל
"טרור יהודי". המשט לעזה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים