שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תיאטרון "נא לגעת" מגיע ללונדון
  אנסמבל התיאטרון של מרכז "נא לגעת", שמורכב משחקנים חרשים ועיוורים, יציג בלונדון את "לא על הלחם לבדו", הצגה שבמרכזה ההתמודדויות היומיומיות של בעלי מוגבלויות

  תיאטרון "נא לגעת" היפואי יתארח בפסטיבל התיאטרון הבינלאומי "Lift" בלונדון. הפסטיבל, שמתקיים זו השנה השלושים, מתרחש בכל רחבי העיר לונדון ואליו מגיעים אמנים וקבוצות מכל העולם להציג את עבודותיהם באולמות סטנדרטיים, כמו גם בחללים לא קונבנציונאליים ובמרחבים ציבוריים.


  נא לגעת. הלונדונים התלהבו (צילום: עדי סגל)

   

  הפסטיבל, שנוצר מתוך אמונה בכוחו של התיאטרון להפתיע ולעורר ולא רק לבדר, מבקש לשבור את הסטטוס קוו ופונה לקהלים וקהילות שונות ומציע מבט רחב על פני התיאטרון המשתנים.

   

  אנסמבל התיאטרון של מרכז "נא לגעת", שמורכב משחקנים חרשים ועיוורים, יציג בלונדון את "לא על הלחם לבדו", הצגה מטלטלת שזכתה להצלחה מרובה ובמרכזה ההתמודדויות היומיומיות של בעלי מוגבלויות. במקביל, מבקשים מארגני הפסטיבל והקבוצה להעתיק את החוויה הייחודית של מרכז "נא לגעת" ללונדון, ולהפעיל במתחם בו ייערך המופע גם בית קפה עם מלצרים חרשים שמזמינים את האורחים לתקשורת מעבר לשפה המדוברת, וכמו כן חדר חושך שיהווה סימולציה לחוויית העיוורון.

   

  סך הכל, הקבוצה שתצא ללונדון תכיל 45 אנשים בהם שחקנים ומלצרים חרשים-עיוורים ומתורגמנים לשפת הסימנים. הקבוצה תקיים 14 הצגות ומפגשים וסדנאות עם אמנים בריטיים.

   

  "השאלה שעלתה שוב ושוב בביקורים שערכו לאחרונה מנהל הפסטיבל ואמנים מלונדון במרכז שלנו ביפו היא איך יכול להיות שאין מרכז שכזה בלונדון או בכל מקום אחר בעולם?", אומרת עדינה טל, המייסדת ומנהלתו האמנותית, "ההחלטה היתה להביא לאנגליה לא רק את ההצגה, אלא את כל הקונספט ורוח המקום, מתוך אמונה בהשפעה ארוכת טווח שתהיה לביקור הזה על העשייה האמנותית והחברתית שם".

   

  עמותת "נא לגעת" הוקמה ב-2002 על ידי עדינה טל וערן גור, והיתה לקבוצת השחקנים היחידה בעולם שמורכבת כולה מחרשים-עיוורים. ההצגה הראשונה של הקבוצה, "אור שומעים בזיגזג", הופיעה בהצלחה רבה בישראל, בקנדה, בשוויץ ובארה"ב וזכתה לביקורות נלהבות. בין היתר הופיע האנסמבל גם באו"ם ועל במת הלינקולן סנטר בניו יורק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים