שתף קטע נבחר

חקירה: "האם המרעיבה" הפרה את מעצר הבית?

התמונה שפרסם "ידיעות אחרונות", בה נראית האם המרעיבה משתתפת בהפגנת החרדים הגדולה בירושלים ביום חמישי, הקפיצה את הפרקליטות וזו ביקשה מהמשטרה לחקור אם האם הפרה את מעצר הבית שבו היא נתונה. עורך דינה: היא המתינה לאמבולנס שייקח אותה לטיפול הרפואי השבועי שלה

האם "האם המרעיבה" השתתפה בהפגנת החרדים הגדולה בירושלים ביום חמישי, תוך הפרת מעצר הבית בו היא נתונה? ל-ynet נודע אתמול (יום א') כי פרקליטות מחוז ירושלים החלה בבדיקה נושא, בעקבות הצילום שפרסם "ידיעות אחרונות" בו נראתה האם סמוך למגרש הרוסים.

 

בהסדר הטיעון שהושג בין הפרקליטות לבין עורכי דינה של האם, הודתה האחרונה ברוב המעשים המיוחסים לה, הורשעה, ונקבע כי תשהה במעצר בית בבית אמה למשך שלוש שנים. עוד נקבע כי האם תוכל לצאת ממעצר הבית רק לטובת ביקורים אצל הרופא, עבורה או עבור בנה התינוק שנותר עמה. יציאת "האם המרעיבה" מהבית מחוייבת בקבלת אישור מיוחד מהפרקליטות.

 

הסדר הטיעון, שאושר על-ידי בית המשפט המחוזי בירושלים, קובע עוד כי האם תורחק לחמש שנים מיתר ילדיה. בהחלטתו רמז השופט יוסף שפירא להשפעה השלילית מצד אנשי העדה החרדית על האם, שהורשעה בהתעללות. בתום הדיון, כאשר כלי התקשורת רצו לקבל ממנה תגובה, סירבה האם והעיפה את המיקרופונים והמצלמות.

 

ואולם, ביום חמישי נצפתה האם המרעיבה כשהיא משתתפת בהפגנת החרדים, למרות שלא הגישה לפרקליטות כל בקשה לצאת מהבית. ל-ynet נודע כי הפרקליטות ביקשה להעביר את התמונה למשטרה, כדי שזו תוכל לפתוח בחקירה מדוע הפרה האם את מעצר הבית, היכן היו הערבים שלה ומדוע לא מנעו זאת ממנה.

 

בהתאם לתוצאות החקירה, תבחן הפרקליטות את אם לפנות לבית המשפט. עו"ד אביעד הכהן, המייצג את "האם המרעיבה" יחד עם עורכי הדין שחר אלדר ודבורה עטיה, אמר ל-ynet כי מרשתו "המתינה לאמבולנס של 'יד שרה' שייקח אותה לטיפול הרפואי השבועי שלה. צלם שעבר במקרה במקום צילם אותה למרות מחאתה ולמרות שלא היה לה שום קשר להפגנה".


פורסם לראשונה 20/06/2010 22:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האם המרעיבה".
צילום: אלכס קולומויסקי
הפגנת החרדים בירושלים (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים