שתף קטע נבחר

רה"מ על עזה: נכון שיהיה סגר ביטחוני, לא אזרחי

בעקבות הלחץ הבינלאומי החליטה ממשלת נתניהו להקל בסגר שהוטל על הרצועה. בשיחות סגורות הסביר נתניהו: "שללנו מחמאס את היכולת להאשים אותנו". בסביבתו אמרו: הכנסת פסטה מחזקת את עמדתנו המוסרית לשחרור גלעד שליט

שעות אחרי ההחלטה הדרמטית להקל על הסגר ולהסיר מגבלות שנקבעו במצור שהוטל על רצועת עזה, הסביר הלילה (יום ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את משמעות ההחלטה. בשיחות סגורות אמר נתניהו, כי "המשמעות היא שאין סגר אזרחי על עזה, אבל יש סגר ביטחוני".

 

לדברי נתניהו, "הסגר הביטחוני הזה מתהדק עכשיו, מפני ששללנו מחמאס את היכולת להאשים את ישראל בפגיעה באוכלוסייה אזרחית ומשום שידידינו בעולם מתייצבים כעת מאחורי ההחלטה שלנו ונותנים לגיטימציה בינלאומית להמשך הסגר הביטחוני על חמאס".

 

נתניהו קבע, כי "קיבלנו את ההחלטה הנכונה לישראל ביטחונית ומדינית". ראש הממשלה, שר החוץ ליברמן ושר הביטחון ברק יהיו אלה שיקבעו מהם הפריטים שתימנע כניסתם לרצועה. מבדיקת ynet עולה כי מדובר בכמה אלפי פריטים, ביניהם מוצרי אלומיניום, מתכות שונות ודשנים.

 

"פסטה וכוסברה יסייעו ללגיטימציה"

בסביבת ראש הממשלה הוסיפו הלילה, כי "המדיניות החדשה שמאפשרת לפסטה להיכנס באופן חופשי לרצועה, גם מחזקת את היכולת שלנו להתייצב בפני העולם ולקבל לגיטימציה לסגר הביטחוני, וגם מחזקת את העמדה המוסרית שלנו בתביעה שהקהילה הבינלאומית תפעל בנחרצות לשחרור גלעד שליט".

 

גורמים בסביבתו של נתניהו "עקצו" את ממשלת אולמרט, ואמרו: "המדיניות הקודמת שהגבילה כניסת כוסברה לעזה, הקשתה על ישראל לקיים את הסגר הביטחוני כי ידידנו בעולם מתחו על כך ביקורת. המדיניות החדשה יותר נכונה, יותר חדה ויותר מותאמת למטרות האמיתיות שלנו - למנוע סיכון ביטחוני לאזרחי ישראל".

 

גורם ביטחוני אמר מוקדם יותר ל-ynet

כי "הרשימה המתגבשת תאפשר מחד להכניס לרצועת עזה מוצרים רבים ממגוון סוגים, אך יחד עם זאת ובאמצעות מנגנוני פיקוח, תדע לעצור כל מוצר שניתן לעשות בו שימוש למטרות הפוכות. גם היום אין ברצועת עזה כל מחסור, לא במזון ולא בתרופות".

 

חבר הפרלמנט הפלסטיני, ג'מאל אל-חודרי, יו"ר הוועדה למאבק נגד המצור על הרצועה, אמר כי ההחלטה נועדה להפחית את הלחץ הבינלאומי על ישראל. לדבריו, "הרצועה זקוקה לאלף משאיות של ציוד מדי יום כדי להקל על המצור, וההחלטה הישראלית מתייחסת ל-120 משאיות. הפתרון הוא לפתוח את כל המעברים, בעיקר כדי לאפשר הכנסת חומרי בניין וחומרי גלם לתעשייה".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "החלטה נכונה"
צילום: רויטרס
מומלצים