שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איראן רוצה לסייע בניקיון כתם הנפט בארה"ב
  חברה איראנית הנכללת בסנקציות החדשות על המשטר הציעה לשלוח מומחים בעלי ניסיון לסייע בניקיון כתם הנפט בארצות הברית. "משמרות המהפכה מוכנות למשימה ההומניטרית של שליחת כוחות למפרץ מכסיקו", אמר גנרל בכיר
  קץ העוינות או שמחה לאיד? מפקד בכיר במשמרות המהפכה של איראן הציע אתמול (יום ב') להגיש סיוע לעצור את דליפת הנפט במפרץ מכסיקו, אם ארצות הברית ובריטניה יגישו בקשה רשמית לכך.

   

  הגנרל רוסתם קאסמי ציין, כי אם ארה"ב ובריטניה וחברות מערביות מאמינות שהן אינן מסוגלות לעצור את הדליפה "הן יכולות להגיש בקשה

  רשמית לסיוע מאיראן". במקרה כזה, ציין הגנרל, טהרן "תלמד את הנושא ותשלח מומחים ממשמרות המהפכה לסייע לשים קץ למשבר ולאסון הסביבתי".

   

  מדובר במומחים של התאגיד החשוב באיראן, "חאתם אל-אנביה" השייך למשמרות המהפכה. החברה הזו היא אחת מ-15 חברות איראניות שנכללו בסבב הסנקציות האחרון שהוטל על טהרן.

   

  "למרות הסנקציות, משמרות המהפכה מוכנות למשימה ההומניטרית - לשלוח כוחות למפרץ מכסיקו", ציין קאסמי, המפקד על מטה החברה. לדבריו, "הניסיון האיראני בטיפול בדליפות נפט במדינות המפרץ הפרסי, כמו כווית למשל, הוא הוכחה ליכולתם".

   

  קאסמי אמר כי "זו בושה לארה"ב ובריטניה שהן עדיין לא הצליחו לעצור את דליפת הנפט זה חודשיים". נראה כי קאסמי מודע לפלונטר האמריקני, ומעלה את ההצעה לסיוע ביודעו כי לאמריקנים אין שום כוונה להזדקק לחברה איראנית שנכללה בהחלטה להטיל סנקציות על איראן.

   

  דליפת הנפט במפרץ מכסיקו היא החמורה בתולדות ארה"ב. מדי יום נפלטות במים כמות עצומה של 2.5 מיליון גאלונים של נפט מבאר דולפת קילומטר וחצי מתחת לפני הים. חברת BP מצליחה בינתיים לקלוט ולשאוב רק כמחצית מהכמות היומית הנפלטת. הזיהום המתפשט כבר גרם לנזק עצום לסביבה הימית, הרג אלפי בעלי חיים ופגע פגיעה אנושה בכלכלה המקומית, שנסמכת על דיג ותיירות חוף.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים