שתף קטע נבחר

קליפ ואתר ערבי לילדים: רוצים להיות שהידים

ערוץ ילדים מבחריין משדר שיר המעודד להיות שהידים: "כשנמות כשהידים נגיע לגן עדן. ללא פלסטין, מה המשמעות של ילדותנו?" צפו

שוב מסרים אנטי ישראלים בתחנות הטלוויזיה הערביות: תחנת הטלוויזיה לילדים "ציפורי גן העדן" משדרת שיר חדש, ובו הילדים שרים כי הם רוצים להפוך לשהידים. התחנה הוקמה לפני כשנתיים על-ידי איש העסקים הירדני ממוצא פלסטיני, חאלד מקדאד.

 

בין מילות השיר, אותו שרים ילדים קטנים, מופיעות גם המילים: "כשנמות כשהידים נגיע לגן עדן. לא, אל תגידו שאנחנו צעירים. החיים האלו הפכו אותנו למבוגרים. ללא פלסטין, מה המשמעות של ילדותנו? אפילו אם ייתנו לנו את כל העולם, אנחנו לא נשכח אותה".

 

 

במהלך השיר מופיע גם אדם מבוגר יותר, השר: "ילדים, עליכם לקיים את המחויבויות הדתיות. אין אל אחר מלבד אללה והשהיד הוא חביב על אללה". בסיום השיר שרים הילדים הקטנים: "אללה שמור על הילדים של פלסטין. אללה תגשים את התפילות שלנו". התחנה גם הפיקה שירים נוספים נגד ישראל, כמו "כפיר האריות של עזה" ו"זקופי הראש - על השיבה לפלסטין".


שהידים וציפורים. אתר הילדים

 

חאלד מקדאד, שהקים בשנת 1994 להקת ילדים בשם "ציפורי גן העדן",

 גייס כספים במהלך השנים והקים את התחנה המתמחה בשידור קליפים לשיריה באותו השם. פרט לשירי ילדים, הם חורזים שוב ושוב גם שירי אהבה למולדת ושירי תהילה ל"גיבורים מסוגו של אחמד יאסין".

 

"זה פרויקט פרטי שהתחלתי במימון מצומם מאוד", סיפר מקדאד בראיון שהעניק בעבר לעיתון האלג'יראי "א-שורוק". "הערוץ כבש את לבם של מיליוני ילדים. הוא הצליח היכן שמערכת החינוך נכשלה, כמו למשל בשירים על לוח הכפל. הוא סייע למורים לעבוד על כך עם התלמידים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים