שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  היהפוך דוקובני עורו וסומרהלדר חברבורותיו?
  דיוויד דוקובני הפך מסוכן חשאי לחולה סקס, אידי פאלקו החליפה את המאפיה במרפאה וקליסטה פלוקהארט פשוט התבגרה. כוכבים רבים עברו שינויים קיצוניים בין הדמויות שגילמו לאורך השנים. קבלו אותם

  דיוויד דוקובני: ממגה חנון לקוּל האולטימטיבי

  חוץ מדיוויד דוקובני עצמו, אין הרבה מן המשותף בין פוקס מאלדר להנק מודי. האחד מגה-גיק אידיאליסט, מין ילד כאפות שבבגרותו נאלץ לחפש לעצמו חברים בכוכבי לכת אחרים. השני - בדיוק ההיפך: הקוּל האולטימטיבי, נשמה של אנרכיסט וצ'ארם מיני של ציון ברוך.

   

  דוקובני בטריילר של "קליפורניקיישן". לאן נעלם פוקס מאלדר?

   

  למעשה, אפשר אולי לדמיין אותם כשני אחים-הפכים. פוקס המבוגר יותר, תמיד עשה מה שההורים אמרו, גם אם לא הסכים. את האנק שלחו לפנימייה. פוקס הביא ציונים מעולים, אחרת לא היה מתקבל לאף.בי.איי. האנק השתין בכיתה ביום הראשון בכיתה א', ובתיכון כבר אונן בספסל האחורי.


  סקאלי, תיזהרי

   

  ולמרות חוסר הקשר, ייתכן מאוד שבעונה החדשה, שעולה הערב (ג', 22:30, HOT3), האנק יגיע לפוקס כדי לבקש ממנו עזרה כספית. ופוקס ייתן לו, כי ככה אחים גדולים עושים. כי זה מה שההורים היו מצפים. לפני שהאנק יילך, הוא יקבע עם סקאלי במלון הקרוב. (עמיחי שלו)

   

  אידי פאלקו: מבית הסוהר למאפיה ולמרפאה

  אחרי שעשתה עבודה מופלאה כל כך בתפקיד כרמלה סופראנו, אישה שחיה על הדחקה ובגדים בהדפסי נמר, היה קשה לדמיין את השחקנית אידי פאלקו נכנסת לעורה של דמות אחרת.

   

  ובאמת, מלבד קו לסת חד, האחות ג'קי חולקת מעט מאוד עם האישה הראשונה של המאפיה בניו ג'רזי, על כל חיי התפנוקים שלה, הפעילויות החברתיות והנסיון לטפח לעצמה קריירה אישית.


  פאלקו בתפקיד ג'קי. דומה יותר לסוהרת וויטלסי מאשר לכרמלה סופרנו

   

  ג'קי פייטון דומה הרבה יותר דווקא לסוהרת דיאן וויטלסי, הדמות שגילמה פאלקו ב"אוז", טרם הפציעו "הסופרנוס": אישה עובדת, כמעט קשת יום, אם לילדים קטנים שמתנחמת בסקס סוער במקום העבודה. מבט שלה יכול לשתול במקום אסירים או פציינטים, אבל מילה אחת, ספוגת אמפתיה, יכולה להושיע. את התור למספרה ולמניקור, כמו גם השאיפות להתקדמות חברתית, תשאירו לכרמלות של העולם.

   

  מה שג'קי וכרמלה כן חולקות היא האמונה הקתולית. כרמלה מאמינה אדוקה שהופכת את כומר הקהילה כמעט לבן בית, ומקיימת איתו קשר אפלטוני שלעתים מקבל גוונים אירוטיים. ג'קי עובדת בבית חולים קתולי ומוצאת מקלט בכנסייה שבתוכו, שם היא מנסה להתמודד בסתירה בין האמונה ובין התמכרותה למשככי כאבים והבגידות בבעלה. במפתיע או לא, הפוסטרים שקידמו את הסדרה לפני שהתחילה הציגו אותה כקדושה אפופה הילה של תרופות ומזרקים. (אילת יגיל)

   

  קורטני קוקס: מבשלנית מאוהבת לקוגרית טורפת

  במבט ראשון נראה שג'ולס קוב, התפקיד הראשי של קורטני קוקס ב"קוגר טאון", הוא סוג של אבולוציה של מוניקה גלר, אבל ככל שנכנסים אל מעמקי הסדרה, מבינים שזה רק הבל היופי (והבוטוקס) של קורטני.


  קוקס (משמאל) ב"קוגר טאון". הבל היופי והבוטוקס

   

  ג'ולס היא בעצם האלטר-אגו של מוניקה. בעוד מוניקה האכפתית, שפית-וונאבי ממשפחה יהודיה שמרנית שנמנעת מלדבר על סקס, מבלה את רוב חייה בכמיהה לבן זוג וילדים (לפחות עד שמצאה את עצמה עם צ'אנדלר), ג'ולס קוב היא אגואיסטית, בעלת משרד תיווך, מדברת כל הזמן על סקס, בועטת במוסד הנישואים ומחוזרת בו זמנית על ידי בעלה לשעבר, והשכן ממול, תוך כדי שהיא מנהלת רומן עם בחור בן 28.

   

  בעוד מוניקה היא פריקית של סדר וניקיון, ג'ולס לא נוגעת בנושא בכלל ב"קוגר טאון", ולעומת זאת מעבירה את האובססיה שלה מאיך שהיא רוצה שהבית שלה ייראה, לאיך שהיא רוצה שהיא עצמה תיראה.

   

  קליסטה פלוקהארט: מנערה תמימה לאישה חזקה

  כשהסדרה "אחים ואחיות" עלתה לאוויר, כל הביקורות והתשבוחות המהללות הזכירו את משחקה של קליסטה פלוקהארט, בתפקיד קיטי ווקר, ועל היכולת שלה לצאת מתבנית האלי מקביל הנוירוטית שהיתה כל כך מזוהה איתה.

   

  "אלי מקביל". הכי שונה מקיטי ווקר ב"אחים ואחיות"
   

  בניגוד לאלי מקביל, קיטי ווקר מאד בטוחה בעצמה ובדעותיה, אין לה את הגימגומים המעצבנים של (כמו שרנה היתה אומרת) "מסכנה שכמותי, אני כל כך שברירית ומבולבלת וזה הקסם שלי", והיא לא שבויה של אהבה למישהו שהיא היתה איתו לפני עשר שנים.

   

  קיטי ווקר היא פוליטיקאית, חיה את הכאן והעכשיו. היא חלק ממה שנקרא "Power Couple" (שכל אחד מבני הזוג מנהל קריירה משגשגת), והכי חשוב, במקום אלי מקביל שהיתה כל כך מבודדת ומרוכזת בעצמה, קיטי ווקר מודעת לעובדה שהיא חלק מקבוצה רחבה יותר - המשפחה.

   

  איאן סומרהלדר: ממוצץ דם אלמותי לבן תמותה אמיתי

  בון קרלייל מ"אבודים" הוא גם דיימון הערפד הרע ב"יומני הערפד", ובניגוד לדעה הקדומה על דוגמני עבר שהופכים לשחקנים, איאן סומרהלדר טופח על פנינו ומראה לנו את מגוון יכולותיו כשחקן.

   

  סומרהלדר בתפקיד בון ב"אבודים". שונה בכל דמות
   

  אם נשים רגע בצד את היותו רוצח שותה דם, דיימון שונה מבון בעיקר בגלל היותו א-סוציאלי בעליל. דיימון הוא אגואיסט חסר פשרות שלא אכפת לו מהתוצאות של מעשיו, ולעתים פשוט נהנה להיות הילד הרע בשכונה. בון, לעומת זאת, הוא בעל כוונות טובות, אם כי בצורה קיצונית: הוא יכניס את עצמו למצבים מסוכנים בשביל לנסות לעזור לאחרים.

   

  ביום השישי להיותו על האי, ג'ונה מילר טבעה, והוא מיד קפץ להציל אותה וכמעט מת בעצמו. בון מת מפצעיו אחרי שהתרסק עם המטוס, מה שלעולם לא היה יכול לקרות לדיימון, שמחייה את עצמו מחדש בכל פעם שהורגים אותו.

   

  אליסה מילאנו: מדמות על טבעית למאותגרת רומנטית

  הפעם האחרונה שראינו את אליסה מילאנו בטלוויזיה היתה בדרמת הסמי-מדע בדיוני "מכושפות", כפיבי האליוול. פיבי התחילה את הסדרה כאחות הצעירה במשפחה, ולאחר מותה של אחותה הגדולה (שאנן דוהרטי) והצטרפות חצי-האחות (רוז מקגוואן) ל"כוח השלוש", פיבי התבגרה ולקחה על עצמה את התיווך בין הדור הישן (פייפר) לדור החדש (פייג').


  מילאנו. בין דרמה על-טבעית למציאות יומיומית (צילום: Getty Images)

   

  ב"מאותגרת רומנטית", מילאנו היא רבקה תומאס, גרושה טרייה עם ילד בן טיפש עשרה (השחקן ישראל בראוסרד, שלמרות השם הוא נולד במיסיסיפי)

  שחוזרת לשוק הבשר של הדייטינג וחולקת חוויות בנושא עם חבריה הקרובים.

   

  הניגוד המוחלט בין הדרמה העל-טבעית של פיבי והמציאות היומיומית של רבקה הם שני הקצוות השונים של הדמויות, כי אנחנו אולי לא יכולים לקבל חזיון על העתיד, או לרחף באויר, אבל אנחנו בהחלט מזדהים עם בליינד דייט מכוער שאנחנו מתים להפטר ממנו. (יניר דקל)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "היהפוך דוקובני עורו וסומרהלדר חברבורותיו?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים