שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: אור אלתרמן

  בבוקר מחנכים, בלילה מפחידים

  ביום אפשר למצוא אותם בגני הילדים ובחוג לפיזיקה באוניברסיטה, אבל בלילה חברי "ויסרה טרייל" מסירים את תדמית החנונים והופכים ללהקת הברוטאל מטאל הקיצונית ביותר בישראל. יצרנו להם קליפ מיוחד שכמוהו עוד לא ראיתם

   

  להקת "ויסרה טרייל" היא לא להקת המטאל הטיפוסית שתפגשו בסצנה הישראלית בפרט, ובעולם המטאל הרועש בכלל. הלהקה, המורכבת משחף אוסטפלד, תומר הזנפרץ, יניב קירשון ותובל "חתי" רפאלי, היא להקת הברוטאל מטאל הקיצונית ביותר שפועלת בארץ הקודש.

   

  היזכרו בסרט האימה הבוטה והמטורלל ביותר שראיתם בחייכם. זהו פחות או יותר מה שהלהקה מייצגת במוזיקה שלה. עד כדי כך שאוהדי הלהקה הצעירים מדווחים שהם מושעים מבית הספר כשהם לובשים את החולצות שלהם ללימודים. רוצים לגלות את הטירוף? זירת המטאל פגשה את הלהקה לשיחה על הקצה והפיקה לה קליפ ברוח סרטי האימה לשירה "Gut Her".

   

  ב-8 ביולי תופיע הלהקה במועדון הבארבי בתל-אביב, שם תהיה אחת מלהקות החימום ללהקת "קניבל קורפס" האמריקנית. להקת המטאל הברוטאלית המפורסמת ביותר בעולם. מתחילת הדרך, "קניבל קורפס" זיעזעה רבים בשל האלימות המופיעה בשיריה ועל עטיפות האלבומים. בגרמניה החרימו את אלבומיה, באוסטרליה בלתי אפשרי להשיג את שיריה ובארצות הברית היא הואשמה על ידי בכירים בממשל האמריקני בהשחתה ובסכנה לציבור. אך כמו שהלהקה האמריקנית מתייחסת למוזיקה שלה כסרט אימה, כך גם "ויסרה טרייל".

   

  אבל מסתבר שגם אם על הבמה הם מציגים את עולם האימה הקיצוני, ביום ביום החיים נראים אחרת: אוסטפלד הוא גנן בגן ילדים וסטודנט לחינוך, הזנפרץ הוא מורה פרטי ובקרוב מסיים תואר שני בפיזיקה. איך הדברים מתקשרים אחד לשני? "כל הקונספט הרע נכנס לתמצית של כיף. ההופעות שלנו הן קרנבל גדול, שמחה וקפיצות", אומר תומר.

   

  אוסטפלד מוסיף ומגלה את התחושות שהרגיש כשהלהקה הוקמה לפני כשמונה שנים: "בואו נעשה כיף, בואו נשתגע, כולם חנונים בתכלס, תומר פיזיקאי ואני לומד חינוך, רובנו ממש חנונים". המוזיקה מתקשרת למשהו בפנים ועובדה שסרטי אימה זה מצליח. קח את הסרט "המסור", מיליוני אנשים הלכו לראות את זה כי זה כיף. אנחנו יוצרים אימה במוזיקה".

   

  לא מזמן, הושעה ילד מבית הספר בארץ כשלבש את אחת החולצות הלהקה עליה מצוירת אישה בעת לידה שהשתבשה, במילים עדינות. מה דעתם על המקרה? "אנחנו הכי שמחים", אומר אוסטפלד. הזנפרץ מחדד: "הגענו למצב שילדים תומכים ונהנים מהמוזיקה וההורים הולכים נגד. הרי מזה התחיל כל הרוק הכבד והמטאל, לזעזע ולעשות משהו אחר".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ויסרה טרייל. אימה במוזיקה
  צילום: אבי חי
  לאתר ההטבות
  מומלצים