שתף קטע נבחר

איחור אופנתי, מחשב נייד איכותי: HP DV6-2130

על אף שבשוק הישראלי יש צעירים ממנו, DV6-2130 הוא עדיין אחד ממחשבי המיינסטרים הטובים ביותר שבחנו, הודות למקלדת משובחת וביצועים מעולים, ומהווה מתחרה קשוח בקטגוריה. בדקנו

HP היא יצרנית המחשוב הגדולה בעולם כיום. מוצריה חולשים על כל הקטגוריות, ואף מובילים בחלקן. בקטגוריית המיינסטרים – הגדולה ביותר בתחום המחשוב הנייד, ניטש קרב קשה וצמוד במיוחד בין כל היצרניות הגדולות - דגמים וסדרות חדשות מושקים מדי כמה חודשים.

 

בגלל שיקולי שיווק לא תמיד מגיע כל דגם שיוצא מהמפעל אל מדפי החנויות בישראל בקצב אחיד, וכך ניתן למצוא בקטגוריה זו מתמודדים מ"דורות" שונים.

 

DV6-2130 אינו מחשב חדש בעולם. לישראל הוא הגיע באיחור אופנתי, בעוד שמעבר לים כבר יצאו בסדרה הפופולרית דגמים משופרים. מאידך, עדיין מדובר במחשב איכותי ומשתלם מאוד, אשר דווקא עובדת היותו מדור קודם עשויה לסייע לו בשוק המקומי.

 

עיצוב ומבנה

ה-DV6 הוא מחשב נאה מאוד. גב המסך הוא בצבע לבן מבריק, המעוטר בקווים נקים ועדינים. העיצוב נראה אלגנטי למדי, ונעים לעין. אלמנט מיותר אחד הוא תאורת לוגו החברה שבצד ימין (יצרניות רבות נוטות לכלול בדגמי קטגוריה זו אלמנטים עיצוביים מוגזמים). המחשב מעט עבה (4.2 ס"מ) וכבד (2.9 ק"ג) ביחס למתחריו.

 


 

איכות ההרכבה טובה מאוד, כמצופה מ-HP. ה-DV6 עשוי כולו פלסטיק מוקשח, אשר נראה עמיד מאוד. זווית הפתיחה של המסך טובה ומתאימה לעבודה על הברכיים, וציריו חזקים. כשפותחים את המסך רואים כי סביבת המקלדת, המשלבת מתכת מחוררת (סביבת הרמקולים) ופלסטיק מבריק שומרת על האסתטיקה של גב המסך, עם עיטור תואם.

 

לא תמצאו בו כמעט כפתורים, למעט כפתור הפעלה רגיל, וכפתורי מגע להפעלת כרטיס הרשת ולשליטה בעוצמת השמע. כפתורי המגע נוחים ואסתטיים מאוד.

 

מסך ה-LED של דגם זה הוא בגודל 15.6 אינץ' וברזולוציה של 1366 על 768 פיקסלים. הוא נתון במסגרת מבריקה, ותוכנן לחסוך באנרגיית סוללה.

 

מחשבים מקבילים של אייסר, סמסונג ואחרים מצויידים מקלדות צ'יקלט. בהיותו מדור קודם, דגם זה הוא בעל מקלדת בעיצוב מסורתי – מקשים גדולים יותר, שאינם מופרדים.

 

 

לראייתנו, פרישה זו היא נוחה בהרבה. למקשים הגדולים משוב מצויין ותחושה טובה. מקלדת ה- DV6 היא אחת הטובות ביותר עליה נחו אצבעותינו.

 

חברת HP מצטיינת בתחום הממשק וזו היא דוגמה נוספת לכך. בסדרה החדשה יותר, DV6t, שעדיין לא נמכרת בארץ, כבר יש מקלדת צ'יקלט.

 

משטח העכבר נראה מעט קטן במבט ראשון, אולם הוא נוח לעבודה ובעל תגובה מעולה וכפתור כיבוי. כפתוריו מעט רעשניים והוא נטול מחוות רב-מגע, בדומה ליתר המתחרים בקטגוריה. כיום לכל מחשבי המיינסטרים יש משטח בעל מחוות רב מגע, ומוזר ש-HP , שכוללת יכולת שכזו בנטבוקים שלה, בחרה להשתמש במשטח רגיל במחשב זה.

 

מולטימדיה

למחשב יכולות מולטימדיה מעולות. למסך זווית צפייה מצויינת המאפשרת גם למספר אנשים לצפות בו זמנית. הצבעים נראים מעולה, ותענוג לצפות בו גם בסרטי DVD וגם בסרטוני רשת. מאידך, שימו לב לתאורה בחדר, שכן המסך רגיש להשתקפויות. הדבר אינו מורגש בחדר מואר, אולם אנו ממליצים שלא לנסות זאת תחת אור שמש ישיר.

 

HP כוללת בדגמים רבים רמקולים מבית Altec Lansing בעלי עוצמה טובה, ודגם זה אינו יוצא דופן. כדי לשפר את איכות הצליל שולבו בו מעבד סטריאו SRS Premium Sound, ולו אפשרויות רבות לשיפור הצליל והעשרתו.

 

חובבי הוידאו צ'אטים יוכלו לבצע שיחות מקוונות דרך מצלמת הרשת המובנית, בעזרת תוכנה נוחה למדי (ובה אפקטי וידאו, רגשונים ועוד). עוד יתרון הוא הכונן האופטי, אשר בנוסף להפעלת DVD מצוייד גם בתכונת LightScribe, לצריבת טקסט ותמונות על גבי התקליטור עצמו.

 

ל-DV6 יש סט מרשים מאוד של יציאות וחיבורים. למראית עין, יש לו את כמעט את כולם: 4 שקעי usb - אחד מהם משולב eSata, חריץ ExpressCard/54 , שקע HDMI, שקע VGA, קורא כרטיסים משולב 5 ב-1, שקע rj45, שני שקעי אוזניות ושקע מיקרופון.

 

ביצועים

היות שמחשבי הקטגוריה צריכים להתמודד עם קשת רחבה של משימות מחשוב, מציידות אותם היצרניות ברכיבי חומרה חזקים ויעילים – ומחשב זה אינו יוצא דופן. ל-DV6 יש מעבד אינטל Core i5 מדגם 520m. זהו מעבד דו-ליבתי רב עצמה בעל מהירות של 2.4 גיגהרץ, ותכונת Turbo Boost שמאפשרת את האצתו ל-2.93 גיגהרץ.

 

בדיקות בתוכנות לבדיקות סינתטיות הציגו תוצאות מרשימות: 6391 במבחן PcMark06, ו- 7598 בסעיף במבחן העיבוד של תוכנת 3DVantage. כרטיס הרשת של המחשב מציג קליטה טובה של רשתות במרחבים פתוחים ובחללים סגורים. מאידך, דווקא רכיב הבלוטות' שלו התקשה לזהות מספר התקנים.

 

חובבי המשחקים ישמחו למצוא בו כרטיס מסך nVidia GeForce 320m GT, בעל מעבד גרפי בארכיטרטורת CUDA של החברה (מאפשרת עיבוד מהיר יותר ביישומים מסויימים) - ולו זיכרון DDR3 עצמאי בנפח גדול של 1024 מגבייט.

 

כשהפעלנו עליו את Crysis, משחק תובעני מאוד עבור מחשב נייד, הוצגו ביצועים טובים מאוד. המשחק פעל בצורה חלקה, אולם דווקא סרטוני המעבר לוו במעט ריצודים. מבחן בתוכנת 3DMark06 הציג תוצאה מעולה של 4423. מתוך כך, ניתן לראות שדגם זה יכול לספק גם את צרכי הגיימר הממוצע.

 

סוללה ופליטת חום

למחשב יש שלדת פלסטיק עבה, אשר מגדילה מעט את משקלו אך מסייעת לבידוד החום. מדובר בדבר שימושי מאוד, שכן חומרה כמו שלו מייצרת הרבה, הרבה חום. על אף הבידוד, מורגשת התחממות בצידו השמאלי של המחשב בעת מאמץ משמעותי (משחק, למשל) או ממושך (גלישה של שעתיים, תוך הפעלת יישומים).

 

 

למחשב סוללת שישה תאים אשר ממוקמת קרוב יותר למרכז מאשר לדופן המחשב, ולה כפתור חליצה בלבד (ללא כפתור אבטחה) – אולם הדבר אינו מפריע היות שמחשבים כמותו אינם אמורים לניות מנויידים יותר מדי.

 

נקודת חולשה של הדגם היא זמן הסוללה. בשימוש מתון תוכלו לסחוט ממנו קצת פחות משלוש שעות.

 

סיכום

בשוק המיינסטרים בישראל אפשר למצוא דגמים מצויינים של טושיבה, אייסר, לנובו ואחרות – חלקם חדשים יותר מה-DV. אף על פי כן, מדובר במחשב נאה בעל ביצועים מצויינים, מהטובים ביותר בקטגוריה זו. המפרט שלו מסוגל לתת מענה טוב לכל משימות המחשוב הביתי, ומשתמש שיבחר בו ימצא אותו נוח מאוד לעבודה.

 

מחירו מעט יקר משל מתחריו, אך המפרט מצדיק זאת, במידת מה. מידותיו ומשקלו פוגעים בניידותו, אולם חשוב לזכור שמדובר במחשב שבכוחו להחליף מחשב שולחני, וככזה אינו נועד לניידות גבוהה.

 

כל עוד לא ינחתו בארץ מחשבי מיינסטרים דקים וניידים יותר, בעלי ביצועים דומים, מהווה ה-DV טוען רציני לכתר הקטגוריה, ומחשב מומלץ מאוד.

 

HP DV6-2130

 

ציון:


 

בעד: ביצועים, מולטימדיה, מקלדת

נגד: משטח עכבר, מידות, התחממות, זמן סוללה

שורה תחתונה: יין טוב

 

מחיר: 5399 ש"ח

 

מפרט טכני

מידות/משקל: 378X258 מ"מ, עובי 42 מ"מ / 2.9 ק"ג

מעבד: intel Core i5 520M 2.4Ghz

זיכרון: 4GB

כונן קשיח: 500GB

תצוגה: מסך בגודל 15.6אינץ', 1366X768 פיקסלים

מעבד גרפי: nVidia GeForce 320m GT

ממשקים: HDMI, VGA, 4xUSB, קורא כרטיסים 5 באחד, חריץ אקספרס, אוזניות, חריץ מנעול קנזינגטון, מצלמת רשת

תקשורת: 802.11b/g/n, Bluetooth

סוללה: 6 תאים

 

למפרט המלא באתר היצרן

 

לכל סקירות הניידים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים