שתף קטע נבחר

אבו מאזן לקנצלר אוסטריה: ישראל אשמה בקיפאון

במסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלר אוסטריה הביע יו"ר הרשות תמיכה בהקמת ועדת חקירה בינלאומית לאירועי המשט, וקרא לישראל להסיר את המצור כולו מעל הרצועה. הוא האשים את ישראל בקיפאון בתהליך המדיני

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אירח בצהריים (יום ה') ברמאללה את קנצלר אוסטריה, ורנר פיימן - יום אחרי פגישתו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירושלים. הוא ניצל את ההזדמנות כדי להטיל על ישראל את הקיפאון במגעים, ואמר כי "ההנהגה הפלסטינית נחושה להביא להצלחת שיחות הקירבה ואין כל מניעה כי אלה יתפתחו לכדי משא-ומתן ישיר, אבל צעדי ישראל רק מסבכים את העניינים".

 

עם זאת, הבהיר יו"ר הרשות כי "אנו מאמינים כי פתרון כל הסוגיות ייעשה רק באמצעות השיחות ולא נשוב לדרך האלימות. אנו מוכנים לדון בכל הסוגיות כדי להתקדם".


אבן מאזן מארח את קנצלר אוסטריה פיימן ברמאללה (צילום: רויטרס)

 

בין היתר, התייחס אבו מאזן להקלות בתנאי הסגר על הרצועה וקרא להסיר את המצור כליל, וכמו כן לאפשר להכניס לרצועה חומרי בניין כדי לשקם 25 אלף בתים שנפגעו במהלך מבצע "עופרת יצוקה". באשר להתרחשויות סביב אירועי המשט, הביע יו"ר הרשות תמיכה בהקמת ועדת חקירה בינלאומית.

 

אבו מאזן התייחס לצעדי הענישה השונים שנקטה ישראל כלפי נציגי חמאס מירושלים שנעצרו לאחר חטיפת גלעד שליט ושוחררו לאחרונה מהכלא, ובהם מוחמד אבו-טיר. הוא איים כי "הפקעת התושבות בירושלים מחברי הפרלמנט הפלסטיני היא צעד מסוכן הפוגע במאמצי השלום, שההנהגה הפלסטינית לא תעבור עליו בשתיקה".

 

הקנצלר האוסטרי, מצדו, אמר כי המשא-ומתן הוא האמצעי היחידה כדי להשליט יחסי שכנות טובה במזרח-התיכון, והוסיף כי באיחוד-האירופי רואים באור שלילי את המצור על הרצועה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן, יחד עם פיימן. תומך בועדת חקירה למשט
צילום: AP
מומלצים