שתף קטע נבחר

חשש בארה"ב: חיזבאללה חובר לקרטלי הסמים

במכתב שהעבירה חברת ועדת המודיעין בבית הנבחרים סו מייריק, לשרה לביטחון פנים ג'נט נפוליטאנו, נכתב כי סוכני חיזבאללה עברו קורסים בספרדית בחסותו של נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס, ולאחר מכן התחזו למכסיקנים כדי להשיג אשרות כניסה מזויפות לארה"ב. "יש להקים כוח משימה מיוחד"

האם חיזבאללה משתף פעולה עם קרטלי הסמים במכסיקו? חברת הקונגרס האמריקני, סו מייריק, קראה אמש (יום ו') לשרה לביטחון פנים, ג'נט נפוליטאנו, לאסוף מידע על הקשר בין ארגון השיעי-לבנוני לבין סוחרי הסמים הפועלים בתוך ארה"ב ובגבולה עם מכסיקו. לדבריה, יש להקים כוח משימה מיוחד לטיפול בנושא, המאיים על הביטחון הלאומי האמריקני.

 

מייריק, נציגת צפון-קרולינה בבית הנבחרים, הביעה חשש שאיומים מסוג זה שמפעיל חיזבאללה כלפי ישראל - יופנו כלפי ארה"ב. "חיוני שנדע מה קורה לאורך הגבולות שלנו, במיוחד בשעה שפשע ואלימות ממשיכים לצמוח וקשר בינם לבין הטרור מחריף גם בתוך ארה"ב", אמרה מייריק לרשת FOX.

 

מזה שנים שחיזבאללה פועל בדרום אמריקה בכלל, ובאזור העיר סיודד דל-אסטה שבמפגש הגבולות ברזיל-ארגנטינה-פרגוואי בפרט. לאחרונה, גברו הדיווחים כי הארגון מגביר את פעילותו גם במכסיקו -"החצר האחורית" של ארה"ב.

 

לדברי מייריק, סוכני חיזבאללה עברו קורסים בספרדית בחסותו של נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, ולאחר מכן התחזו למכסיקנים כדי להשיג אשרות כניסה מזויפות לארה"ב. חברת הקונגרס הוסיפה כי לחיזבאללה ידע בחפירת מנהרות - דבר שעלול לסייע לתעשיית הסמים הפורחת לאורך הגבול המכסיקני.

 

מייריק, שחברה בוועדת המודיעין של בית הנבחרים, הוסיפה כי חברי כנופיות סמים הכלואים בבתי כלא בדרום אמריקה נראו לאחרונה מקעקעים על גופם כתובות בפרסית, דבר המצביע לדעתה על "השפעה איראנית שיכולה להגיע גם מחיזבאללה".

 

בפנייתה לנפוליטאנו, ציטטה מייריק קצין בכיר בצבא מכסיקו שסיפר כי מסגרת שיתוף הפעולה, עלול חיזבאללה לאמן את קרטלי הסמים לייצר פצצות. "זה עלול להוביל להטמנת מכוניות תופת נגד יחידות המשמר הלאומי והיחידות האמריקניות הפועלות לאורך הגבול המכסיקני, כפי שאירע בישראל", כתבה חברת הקונגרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפוליטאנו. קורסים אצל צ'אבס
צילום: AP
לכידת משלוח סמים במכסיקו
צילום: רויטרס
מומלצים