שתף קטע נבחר

זירת הקניות

"מכחישי התחממות כדוה"א - כמו מכחישי שואה"

הוא דווקא התחיל טוב, סר פול מקרטני, כשאמר בראיון ל"סאן" שצריך לפעמים אסון אקולוגי ענק כמו דליפת הנפט במפרץ מקסיקו כדי שהאנושות תבין שהיא צריכה להיגמל מנפט מזהם לטובת אנרגיה נקייה. אבל אז הוא הוסיף עוד חצי משפט מיותר

סר פול מקרטני לא הצליח להתאפק: בראיון לעיתון הבריטי "סאן" הוא חזה שדליפת הנפט הענקית במפרץ מקסיקו תחיש את המעבר העולמי מנפט לאנרגיה נקייה ומתחדשת, אבל במקום לעצור בחזון הירוק הזה - הוא הוסיף עוד משפט קטן: הוא השווה בין אנשים שאינם מאמינים בתופעת ההתחממות הגלובלית לבין אנשים שמכחישים את השואה.

 

על פי הדיווח ברשת פוקס, אמר מקרטני: "לצערי, אנחנו צריכים אסונות כאלה כדי להוכיח זאת לבני האדם.... יש מי שלא מאמינים בהתחממות כדור הארץ - כמו אלה שאינם מאמינים שהשואה התרחשה".

 

וזה לא הספיק לו: "אבל העובדות מעידות שיש משהו שמתרחש ואנחנו צריכים להיות מודעים לו אם אנו רוצים להוריש לילדינו כדור ארץ ראוי למגורים, ולא 'סיוט של כוכב לכת'... בתור התחלה, צריך מקורות אנרגיה נקיים ומתחדשים".

 

כריס הורנר, חוקר במכון Competitive Enterprise Institute שכתב שני ספרים בנושא מדיניות סביבתית, תקף את אמירתו של מקרטני. "האם פוש ספייס לא הייתה זמינה להעניק ראיון? כי יש כמה וכמה סיבות למה לא צריך לפנות לשחקנים וזמרים כשרוצים לדון בנושאי מדיניות שכאלה...", אמר הורנר, שידוע כמי שמפקפק בתרומת האדם לתופעת שינוי האקלים. "יש להם מודלים ממוחשבים, את ליאונרדו דיקפריו ואת החיפושית החמודה (מקרטני). בצד השני יש תצפיות שכופרות במודלים הממוחשבים, פרשיית קליימטגייט ועוד שלל הפרשיות הדומות... המאזן הזה דווקא מתאים לי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים