שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גרמניה: מעשיה של אפל סותרים את הצהרותיה

  בעוד אפל אומרת שאין שום הפרה של פרטיות משתמשיה בגרמניה, מדריכי השימוש המצורפים למוצריה במדינה מספרים שהחברה שומרת לעצמה זכות להעביר מידע לצד שלישי. שרת המשפטים הגרמנית דורשת הסברים

  שרת המשפטים הגרמנית הביעה  אתמול (ב') דאגה רבה מהשינוי במדיניות הפרטיות של אפל, ומכוונתה לאסוף נתוני מיקום ואחרים דרך מכשיריה, כך מדווח הניו יורק טיימס. החוק הגרמני אוסר על איסוף מידע אישי לרבות נתוני מיקום ללא אישורו המפורש של הפרט. חריגה מכך מהווה עבירה על החוק.

   

  השרה סאבין לוטסר-שארנברגר, ביקשה מאפל לשתף פעולה עם רשויות הגנת הפרטיות במדינה, ולספר להן איזה מידע בדיוק נאסף מלקוחות החברה, דרך מוצרים שרכשו – לרבות האייפון 4, שמכירתו בגרמניה החלה בסוף השבוע שעבר.

   

  בראיון למגזין דר שפיגל, אמרה השרה כי ג'ובס דיבר לא פעם בעבר על שקיפות אפל כלפי לקוחותיה, ועתה עליו להתנהג בהתאם - ולעמוד מאחורי דבריו. 

   

  אפל: אנו שומרים על פרטיותכם

  מאפל נמסר בתגובה כי לקוחות ה-OS4 בגרמניה יכולים לסרב לשיתוף המידע האישי שלהם. "עם OS4, אפל הרחיקה לכת בהגנת פרטיות המשתמשים, בדגש על נתוני מיקום, יותר מכל חברה אחרת בעבר", נכתב בהצהרת החברה.

   

  מאידך, מדריכי השימוש במכשירי האייפון 4 הנמכרים במדינה מציגים תמונה שונה. נכתב בהם כי אפל שומרת על זכותה להפיץ מידע אישי, לרבות מידע מיקום – ולהעבירו לצד שלישי.

   

  גרמניה ידועה בנהליה הקשוחים בכל הנודע להעברה ושימוש במידע אישי. הרגולטורים בגרמניה הם שחשפו את פרשת איסוף תעבורת הרשת של ניידות Street View. הפרשה אילצה את גוגל לפתוח את מערכת ניידותיה לבדיקה חיצונית, להעביר לרגולטורים חלקים מהמידע שאספה - ולגורמים רבים לפתוח נגדה בחקירה.

   

  עם זאת, עדיין לא נקטה הממשלה הגרמנית בפעולות נגד אפל, והשרה רק ביקשה מן החברה לספר מה נעשה עם המידע שנאסף, וכמה זמן נשמר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה עושה אפל עם המידע? אייפון 4
  צילום: AFP
  מומלצים