שתף קטע נבחר

התמ"ת חוקר את הלנת הפנסיה ברשף ביטחון

בעקבות הפרסום ב-ynet, משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה חוקר את טענת עובדי חברת האבטחה רשף ביטחון, לפיה החברה הלינה את הפנסיה של עובדיה. גורם בתמ"ת: "מדובר בטענות בהיקף כל כך רחב שאין צורך בעתירה משפטית של עובדים נגד החברה כדי לחייב את התמ"ת לחקור אותן"

משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה חוקר את טענת עובדי חברת האבטחה רשף ביטחון, לפיה החברה הלינה את הפנסיה של עובדיה. כך נודע ל-ynet. התמ"ת בודק את טענות העובדים כלפי החברה, בנושא הפנסיה ובנושאים אחרים, ובודק האם נעשו, לכאורה, עבירות פליליות ועבירות על חוקי העבודה. 

 

רשף ביטחון מעסיקה, בין השאר, עשרות עובדים באבטחת מתקנים של עיריית חולון - במסגרת מכרז שבו זכתה לפני קרוב לשנה, במקום חברה אחרת. אחדים מהעובדים טוענים כי החברה גבתה מהם במשך תקופה של קרוב לשנה הפרשות לפנסיה ולא העבירה את ההפרשות לקרנות הפנסיה שלהם. העובדים שהתלוננו טוענים כי אינם העובדים היחידים שסובלים מאותה בעיה.

 

טענות העובדים הוצלבו ואושרו עם חברות הביטוח שהעניקו להם ביטוח פנסיוני ואף עם סוכן הביטוח של החברה. במהלך בדיקת הפרשה, שפורסמה לראשונה ב-ynet, נמסר ממשרד התמ"ת כי התקבלה פנייה של עובדי רשף ביטחון בנושא, אך לא ניתן לטפל בה כיוון שהעובדים טרם פנו לערכאות משפטיות. ואולם, גורם בתמ"ת אמר היום ל-ynet כי: "המשרד חוקר את הטענות נגד החברה. מדובר בטענות בהיקף כל כך רחב, עם חשד רציני לפלילים, שאין צורך בעתירה משפטית של עובדים נגד החברה כדי לחייב את התמ"ת לחקור אותן".

 

מהתמ"ת נמסר בתגובה: "משרד התמ"ת אינו נוהג לאשר או להכחיש מידע על חקירות שהוא עורך".

 

לא בחברה הזאת ולא בחברה הזאת

מדובר בעובדים שהיו מבוטחים בעבר לפנסיה במסגרת כלל ביטוח, וטענו כי בדקו בכלל ביטוח וגילו כי חברת הביטוח לא קיבלה מחברת האבטחה את הפרשות הפנסיה של העובדים. בחברה טענו בתחילה כי הכסף הועבר לסוכן הביטוח המטפל בפנסיה של העובדים, והתעכב בגלל בעיות טכניות.

 

בעקבות תשובת הנהלת החברה, בדקה אחת העובדות - מיכל גבריאלי - אם הכסף הגיע לחברת הביטוח, אך חזרה עם טענה זהה: בכלל ביטוח אמרו לה שהכסף לא הועבר. בעקבות זאת, פנינו שוב לרשף ביטחון, הפעם עם שמה של העובדת ועם מספר תעודת הזהות שלה. הפעם נמסרה מרשף ביטחון תגובה חדשה: גבריאלי, וגם עובדים אחרים הטוענים שלא קיבלו פנסיה, אינם מבוטחים בכלל ביטוח, אלא דווקא במנורה-מבטחים. ואולם, מחברת מנורה-מבטחים נמסר כי לגבריאלי אין פנסיה אצלם. מבדיקת ynet עולה כי הפרשות הפנסיה של גביראלי ועובדים נוספים לא הועברו למנורה מבטחים ולא הועברו לכלל ביטוח.

 

מסוכנות הביטוח מדנס, המטפלת בעובדי רשף ביטחון, נמסר בתגובה: "הכסף עבור העובדים הועבר מרשף ביטחון רק בחלקו ותוך עיכובים. כל הכסף שהתקבל עבור העובדים הועבר על ידינו באופן מסודר במלואו לחברות הביטוח שבהן הם מבוטחים. עם זאת, חלק מהעובדים לא העבירו את מלוא הניירת הדרושה כדי להסדיר בחברות הביטוח את מעברם מהמעסיק הקודם שלהם לרשף ביטחון, ולכן חברות הביטוח אינן יכולות באותם מקרים לטפל בהם".

 

בעקבות פרסום הכתבה נמסר ל-ynet מרשף ביטחון בתגובה: "החברה הפרישה ומפרישה לכלל עובדיה את מלוא זכויותיהם בהתאם לצו ההרחבה בענף השמירה.


פורסם לראשונה 29/06/2010 20:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים