שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוטל אישום נגד בלשים ש"תקפו גנב פלסטיני"
  שלושה שוטרי בילוש ממרחב ירקון ושוטר יס"מ הואשמו בתחילת השנה בהתעללות בתושב חברון שגנב אופנוע וסחט את בעליו. בעקבות האזנות סתר ששפכו אור חדש על הפרשה, שנחשפה לראשונה ב-ynet, הוחלט במחלקה לחקירות שוטרים לבטל את האישום נגד הבלשים. ההליכים נגד הנאשם הרביעי יימשכו

  המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה אחר הצהריים (יום ה') על החלטתה לחזור בה מכתב האישום שהוגש נגד שלושה שוטרי בילוש ממרחב ירקון בגין בתקיפה ובהתעללות חמורה בפלסטיני שנעצר בחשד לגניבת אופנוע. עם זאת, יימשכו ההליכים נגד הנאשם העיקרי, שוטר יס"מ. הפרשה נחשפה לראשונה ב-ynet.

   

  הפלסטיני עלאן אבו נג'מה, בן 27 מחברון, נעצר בסוף 2009 לאחר שגנב אופנוע יקר ערך בשווי למעלה

  ממאה אלף שקל וניסה לסחוט את בעליו. אבו נג'מה התלונן כי הותקף על ידי השוטרים שעצרו אותו, וטען: "דחפו לי קנה של נשק לישבן, שפכו עלי אשפה, שמו סמרטוט מרוח בצואה על הראש, והשתינו עלי". בעקבות זאת הואשמו הארבעה בהתעללות בחסר ישע, מעשה מגונה, תקיפה והפרת אמונים.

   

  מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נמסר כי ההחלטה לחזור מכתב האישום נגד שלושה מהנאשמים התקבלה לאחר היוועצות עם המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, ועל דעתו.

   

  "הנחקרים לא דיברו אמת"  

  "במהלך החקירה אשר קדמה להגשת כתב האישום, ניכר היה כי כל אחד מצוותי המשטרה, אשר נכחו בזירת האירוע - היס"מ והבילוש - מבקש לגלגל את האחריות לפתחו של הצוות האחר, כאשר חלקם מנסה לחפות על המעורבים כולם", נמסר ממשרד המשפטים, "עוד יצוין כי במהלך החקירה סירבו מי מהנחקרים לשתף פעולה בביצוע פעולות חקירה שיכלו לסייע לבירור האמת עוד בשלב מוקדם של החקירה". 

   

  עוד נמסר ממשרד המשפטים כי "איש מן הנחקרים לא מסר גרסת אמת", אך מכלול הראיות העלה כי המתלונן דובר אמת לאמיתה לגבי אירוע ההתעללות. ל-ynet נודע כי לאחר השימוע שנערך לבלשים, החלו במח"ש בהאזנות סתר לשוטרי יס"מ, שבעקבותיהן נעשתה הערכה מחודשת של הראיות נגד הבלשים. בעקבות זאת, הוחלט לשלוח

  את הבלשים לבדיקת פוליגרף, שם הם נמצאו דוברי אמת - מה שהוביל בין היתר לביטול כתב האישום נגדם. 

   

  עם זאת, ממשרד המשפטים נמסר כי שניים מהבלשים הביאו בהתנהלותם לשיבוש החקירה, ולכן הוחלט להעמיד אותם לדין משמעתי. השניים הודיעו כי בכוונתם להודות במיוחס להם ולקבל את עצמם את הדין.

   

  עו"ד אבי חימי, המייצג את הבלשים יחד עם עורכי הדין גדי זילברשלג וגדי ציון, אמר ל-ynet: "אנו מברכים את מח"ש על ההחלטה האמיצה שלהם, ואנו מודים להם שבחנו את חומר הראיות שוב ושוב - ועשו צדק במקרה הזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השוטרים הנאשמים. "עשו צדק" (ארכיון)
  צילום: גיל יוחנן
  עלאן אבו נג'מה. הותקף
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים