שתף קטע נבחר

אבו מאזן ומיטשל נפגשו; "מבוי סתום בשיחות"

גורמים פלסטינים אמרו ל-ynet בעקבות הפגישה בין נשיא הרשות לשליח האמריקני, כי ניתן לומר שהמשא ומתן העקיף הגיע למבוי סתום וכי עוד מוקדם מדי לדבר על שיחות ישירות. ברמאללה תולים תקוות בפגישת נתניהו-אובמה בשבוע הבא

בצל האכזבה הפלסטינית מקצב ההתקדמות בשיחות העקיפות עם ישראל והתחושה ברמאללה שהן אינן מובילות לשום מקום, נפגש היום (ה') נשיא הרשות אבו מאזן עם השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל, שהגיע לסבב שיחות נוסף באזור.

 

גורמים פלסטינים אמרו ל-ynet כי ניתן לומר ש"שיחות הקירבה" הגיעו למבוי סתום וכי הפלסטינים אינם מתכוונים בשלב זה להסכים להיכנס לשיחות ישירות ללא ערבויות אמריקניות לכך שהצד הישראלי יהיה רציני בגישתו.


מוקדם מדי למו"מ ישיר. אבו מאזן ומיטשל (צילום: רויטרס)

 

הגורמים אמרו ל-ynet כי הם תולים תקוות בפגישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם הנשיא האמריקני ברק אובמה בשבוע הבא, במיוחד לנוכח העובדה כי השליח מיטשל מתכוון לקחת פסק זמן של כמה שבועות מהשיחות, ככל הנראה לשם חופשה.

 

אבו מאזן התלונן על סילוואן 

בתום הפגישה אמר מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף, סאיב עריקאת, כי אין מקום לעבור לשיחות ישירות כל עוד לא הושגה התקדמות בסוגיית הגבולות, לא התקבלה הדרישה הפלסטינית להקים מדינה שתתבסס על גבולות

1967, וכל זמן שישראל אינה נמנעת מצעדים חד-צדדיים, בעיקר אלה הקשורים להתנחלויות.

 

עריקאת הביע תקווה שהמסר הפלסטיני ימצא אוזן קשבת בקרב הקהילה הבינלאומית ובממשל האמריקני. "אנו מקווים שלפני סוף שיחות הקירבה יושג פתרון בסוגיות הגבולות והביטחון לקראת הדיונים על יתר סוגיות הסדר הקבע", אמר.

 

הוא סיפר כי אבו מאזן העלה בפני מיטשל את סוגיית הרס הבתים בשכונת סילוואן במזרח ירושלים, הרחקת חברי הפרלמנט הפלסטינים מירושלים והמשך הפעילות בהתנחלויות. לדבריו, הוחלט על סבב שיחות נוסף עם השליח מיטשל - אולם טרם הוחלט על מועד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיטשל ברמאללה. לוקח פסק זמן
צילום: AFP
מומלצים