שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

נועם שליט: נתניהו מנסה לייצר תסריטי אימה

אביו של החייל החטוף התייצב מול המצלמות אחרי נאום ראש הממשלה והאשים: "צר לנו שנתניהו מבקש מהציבור בארץ להפעיל לחץ על החמאס, שעה שהוא עצמו לא מסוגל להתמיד בשום אמצעי לחץ. הוא צייר תסריטים על מחבלים שמשתחררים ורוצחים, כאילו שדברים לא השתנו ב-25 השנים האחרונות"

נועם שליט מגיב לראש הממשלה, שחשף את כל הקלפים של ישראל: אביו של החייל החטוף אמר הערב (יום ה') כי "כל מה שמצליח ראש הממשלה הוא למחזר את מסיבת העיתונאים של אולמרט ב-2009. הוא בחר לצייר לנו תסריטי אימה על מחבלים שמשתחררים ורוצחים ישראלים, כאילו ששום דבר לא השתנה מאז".

 

"גלעד נמק במרתפי החמאס החשוכים כבר ארבע שנים, וכל מה שמצליח ראש הממשלה זה למחזר את נאום אולמרט ולנפק לנו רשימה של ארבע פעולות שעשה למען גלעד בננו, אבל באף אחת מהן לא כלול שחרורו של גלעד מידי החמאס", אמר האב נועם.

 "במקום זאת, בחר ראש הממשלה לחזור ולצייר לנו תסריטי אימה מלפני 25 שנה ומלפני 6 שנים על מחבלים שמשתחררים ורוצחים ישראלים, כאילו שדברים לא השתנו מאז, כאילו שאין שירותי ביטחון במדינת ישראל".

 

נועם שליט אמר כי ראשי זרועות הביטחון ורמטכ"לים בעבר ובהווה תומכים בעסקה, "על אף מחירה הכבד והסיכונים שכרוכים בה. הם משוכנעים שזרועות הביטחון יידעו להתמודד עם האיומים הצפויים, ביודעם שהסיכון בהפקרתו של גלעד הוא סיכון קיומי למדינה ולאזרחיה".


נועם, אביבה ויואל שליט (צילום: עידו ארז)

 

אביו של החייל החטוף התייחס גם להקלות בסגר על הרצועה: "צר לנו שראש הממשלה בוחר להפנות את הציבור בארץ להפעיל לחץ על מנהיגי החמאס, שעה שהוא עצמו אינו מסוגל להתמיד בשום אמצעי לחץ, כולל המעטים שעמדו לרשות מדינת ישראל - כמו שחרור מתמשך של אסירי חמאס או התמדה בסגר על רצועת עזה, שהיה אחד ממנופי העזר האפקטיביים היחידים שנשארו לישראל מול החמאס".

 

"עשרות אלפי האזרחים שצועדים איתנו השבוע לירושלים מצטרפים אלינו בדרך הקשה והמתישה, למרות שהם יודעים את המחיר שנדרש בעבור שחרורו", אמר נועם שליט. "הם גם יודעים את מחיר הפקרתו של גלעד, חייל צה"ל בשבי האויב, ולא בפעם הראשונה. אני פונה אליך, ראש הממשלה בנימין נתניהו, היה קשוב לקולות ההמונים שצועדים עימנו, קבל מהם את הכוח להכריע הכרעה קשה זו, לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

"לא לשחרור ארכי-מרצחים"

ראש הממשלה הציג מוקדם יותר את עמדתו בנוגע לעסקת השבויים עם החמאס. "הסכמתי לשחרור שליט תמורת 1,000 מחבלים, אבל לא אסכים לחזרתם ליהודה ושומרון, ולא לשחרור ארכי-מרצחים", אמר בהזכירו את עסקאות ג'יבריל וטננבאום. "ישראל לא יכולה לומר 'בכל מחיר'. זאת האמת, ואני אומר אותה כאן".

 

"אני מביט בעיניה הכואבות של משפחת שליט וכואב יחד איתה, ומסתכל גם בעיניהם הכואבות של מאות בני משפחות נפגעי הטרור", אמר נתניהו, "באותה נשימה, אני חושב גם על כל אותן המשפחות שיקיריהן יירצחו ממעשי טרור נוספים, אם ייפרצו עקרונות ישראל בנוגע לשחרור מרצחים. כראש ממשלה אני מחויב לשקול זאת".


בני משפחת שליט בדרך לבירה (צילום: עידו ארז)

 

שליט האב - שנמצא בעיצומה של צעדה המונית לירושלים בניסיון לקדם את שחרור בנו - התייחס לראשונה לנאומו של נתניהו זמן קצר לאחר שהסתיים, וטען כי "ביבי ממחזר את הדברים

שאמר אולמרט". אביו של החייל החטוף הוסיף כי "הנאום של נתניהו הוא נאום של פעם בארבע שנים. אני מודה לכל התומכים ולכל מי שיצטרף אלינו עד שנגיע לירושלים". 

 

במטה המאבק לשחרור שליט היו יותר נחרצים וטענו כי "השאלה היא לא האם לשחרר מחבלים, אלא האם להרוג את גלעד". במטה ציינו כי ציפו מראש הממשלה "ליזום לפעול לקחת סיכונים בהחזרתו של גלעד" - וביקשו ממנו לנקוט במעשים ולא בדיבורים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לירושלים. נועם שליט
צילום: עידו ארז
נתניהו. הציג את הקווים האדומים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים