שתף קטע נבחר

משעל: מוכן לחזור למשא-ומתן על שליט

לאחר חודשים בהם המשא-ומתן על עסקה בה ישוחרר גלעד שליט תקוע, אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס לעיתון ירדני, כי תנועתו מוכנה לחזור לדבר. עם זאת הוא הבהיר, כי חמאס דבק בתנאיו ובעמדותיו הקודמות

כשברקע צעדת שליט ונאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו הציב קווים אדומים למשא ומתן - אומר ראש הלשכה המדינית בחמאס, חאלד משעל, כי תנועתו מוכנה לחזור למשא-ומתן בעניין החייל החטוף, גלעד שליט.

 

בראיון לעיתון הירדני "אל סביל", שיפורסם מחר (יום א'), אמר משעל כי חזרה למשא-ומתן התקוע כבר כמה חודשים - אין משמעותה ויתור על התנאים הקודמים, וכי תנועתו דבקה בתנאיה ועמדותיה. הוא שב והזהיר: "אם חייל אחד לא מספיק כדי לשחרר את האסירים שלנו, אנחנו נעשה הכל כדי לקחת בשבי חיילים נוספים".

 

משעל התייחס גם למצור על רצועת עזה, ועל ההקלות של ישראל בהכנסת סחורות. לדבריו, המצור נמצא בימיו האחרונים. הוא הוסיף כי להערכתו ארגוני ההתנגדות הפלסטינים בגדה המערבית ישובו לפעול נגד ישראל בקרוב.

 

גם ביום שני התייחס משעל לסוגיית שליט. "ההנהגה הישראלית נסוגה מהצעותיה ונכנעה ללחצים של הממשל האמריקני, כדי שעסקת חילופי השבויים לא תגרום לחיזוקה של חמאס ולהחלשת הנושא והנותן הפלסטיני", אמר אז ראש הלשכה המדינית של חמאס. "אני אומר להם היום - תמורת גלעד יש לנו דרישות מסוימות וככל שיעבור הזמן, לא נסתפק בדרישות האלה. הדרישות יהיו יקרות יותר, וגם המחיר".

 

בינתיים, נמשכת צעדת שליט. אמש הגיעו הצועדים לבית ראש הממשלה בקיסריה, שם

 ערכו בני משפחתו של החייל החטוף ותומכיהם קבלת שבת - עם כיסא אחד ריק. באירוע פנתה אמו של החייל החטוף, אביבה שליט, אל בנימין נתניהו, וקראה: "עכשיו אנחנו אומרים לך - עד כאן!".

 

בתשובה לנאומו של נתניהו, לפיו ישראל לא תשלם כל מחיר עבור שחרור בנה, הזכירה אביבה שליט כי במשך זמן רב שתקו בני המשפחה: "מעולם לא אמרנו שחרור בכל מחיר, את המחיר קבעה ממשלת ישראל".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,469 ימים 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משעל. מוכן לדבר
צילום: AFP
צעדת שליט בנהריה, השבוע
צילום: אבישג שאר-ישוב
1,469 ימים בשבי
צילום: AP
מומלצים