שתף קטע נבחר

הורי האסירים מול צעדת שליט: לא להיכנע ללחץ

לא רק משפחת שליט ואלפי הצועדים, גם משפחותיהם של האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל יפגינו מול הנהגת חמאס ברצועת עזה. הדרישות שם שונות: לדבוק בעמדת התנועה ולפעול לשחרור כל האסירים המופיעים ברשימה

בישראל מופעל לחץ על בנימין נתניהו, וברצועת עזה לחץ נגדי - על מחמוד א-זהאר. על רקע צעדת שליט, שצפויה להסתיים השבוע מול בית ראש הממשלה בירושלים, מתכננים מחר (יום א') הורי האסירים הפלסטינים לקיים עצרת מחאה מול ביתו של בכיר חמאס ברצועת עזה.

 

משפחות האסירים הכלואים בישראל דורשות כי חמאס לא תיסוג בה מעמדותיה, גם לאחר נאומו של בנימין נתניהו שהבהיר, כי "הסכמתי לשחרור גלעד שליט תמורת 1,000 מחבלים, אבל לא אסכים לחזרתם ליהודה ושומרון, ולא לשחרור ארכי-מרצחים".

 

בחמאס כבר הודיעו כי הם מוכנים לשוב לדון בעסקה. הוועדה העליונה למען האסירים ברצועת עזה הכריזה, כי במהלך העצרת תועבר לא-זהאר אגרת שבה ידרשו משפחות האסירים מהנהגת חמאס לדבוק בעמדותיה ולא להיכנע ללחצים ולדרישות בישראל כי יסכימו לעסקה מופחתת.

 

בהודעה נכתב, כי "צעד זה מגיע בתגובה לצעדה של משפחת שליט שמתכננת להגיע באלפים אל מול ביתו של ראש ממשלת האויב,

 כדי ללחוץ עליו לפעול לשחרורו של שליט. משתתפי העצרת ידרשו מהנהגת חמאס לדבוק בעמדותיה ולפעול לשחרור האסירים שחמאס דורשת לשחרר".

 

על רקע צעדת שליט, נאם ראש הממשלה ופירט את עמדותיו. "בעסקה של המתווך הגרמני, לה הסכמתי, היו 1,000 מחבלים - זה המחיר שאני מוכן כדי להביא את גלעד הביתה", חשף נתניהו, אך הבהיר כי לא יסכים שהם ישובו לשטחים. הם יחזקו את החמאס ויעודדו את המשך הטרור".

 

אמש הגיעה צעדת ההמונים למען גלעד שליט לבית ראש הממשלה בקיסריה, שם ערכו בני משפחתו של החייל החטוף ותומכיהם קבלת שבת - עם כיסא אחד ריק. באירוע פנתה אמו אביבה שליט לנתניהו וקראה: "עכשיו אנחנו אומרים לך - עד כאן!". לדבריה, "מעולם לא אמרנו שחרור בכל מחיר, את המחיר קבעה ממשלת ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחות האסירים הפלסטינים
צילום: AP
א-זהאר. הפגנה מול הבית
צילום: AP
צעדת שליט. יגיעו עד רה"מ
צילום: גיל נחושתן
מומלצים