שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

הצעדה בתל-אביב: "תומכים בגלעד ברגליים"

אלפים הצטרפו לבני משפחת שליט עם כניסת הצעדה לתחומי העיר. בתום קטע קצר יחסית בחלק הצפוני של נתיבי איילון, התפזרו הצועדים לבתיהם - לקראת חידוש אירועי המחאה מחר בבוקר, באירוע שייערך בכיכר רבין

אחרי מסלול קצר בתחומי העיר, התפזרו הערב (יום א') משתתפי צעדת שליט שהגיעו לתל-אביב - לאחר שצעדו לאורך הקטע הצפוני של נתיבי איילון, ממחלף הסירה שבהרצליה ועד למחלף ההלכה. על-פי הערכות המארגנים, השתתפו כ-5,000 איש בתהלוכה. אירועי המחאה ייתחדשו מחר בבוקר, בטקס שייערך בכיכר רבין.

 

 

עם כניסתו לתל-אביב, העריך יואל שליט, אחיו של גלעד, כי התמיכה שלה זכו הוא ובני משפחתו לאורך מסלולם תימשך גם בין רחובות העיר. "אני לא חושב שזה קשור למקום מגורים, ומקווה שגם כאן נקבל את אותה תמיכה גדולה שהייתה בנו עד עכשיו. אני קורא לתל-אביבים להצביע ברגליים, ולהצטרף גם הם אלינו, כבר מחר בבוקר".

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

ואכן, כבר היום המתינו לא מעט מתושבי תל-אביב והאזור להתקדמות מסע המחאה לכיוונם. אבי שרף מרמת-גן הגיע לצעדה כשהוא מלווה בשלושת ילדיו הקטנים. במשך שעה ארוכה הוא המתין במחלף רוקח, עד שראשוני הצועדים התקרבו למקום. "קטע ההליכה הקטן הזה הוא המינימום שאנחנו יכולים לעשות כדי לתמוך במשפחה. מזג האוויר דווקא נעים, וגם הילדים רצו לבוא כי הגיע הזמן להחזיר אותו".

 

בין המשתתפים בלטה בנוכחותה אירינה נפתלייב מתל-אביב, אם לחייל משוחרר, שעמדה בין הצועדים לבדה. היא הסבירה את החשיבות שהיא רואה בהפגנת התמיכה במשפחת שליט - אולי דווקא בעיר מגוריה. "אני בטוחה שבתל-אביב ייצטרפו למצעד יותר מבכל מקום אחר בארץ, ויהיו כאן רבבות. קשה לי להאמין שהציבור התל-אביבי יגלה אדישות למאבק הזה, שבו כל צעד חשוב מאוד כדי להגשים את המטרה - להחזיר את גלעד".

 

באירוע השתתף גם עודד, סטודנט באוניברסיטת תל-אביב, שנטש את הקמפוס לכמה שעות כדי להביע תמיכה בשחרור שליט. "עבור מי שהגיע, כל צעד הוא אולי קטן, אבל לבני המשפחה זה גדול וחשוב מאוד. הסיבה לכך היא כי זה מקרב, אפילו במעט, את חזרתו של גלעד הביתה. תל-אביב חייבת, הפעם, לצאת מהאדישות - ולהצביע עבור גלעד ברגליים".

 

הצעדה "תקעה" את התנועה

בסביבות השעה 15:30 נחסם כביש החוף לתנועה בקטע שבין מחלף הסירה ומחלף גלילות. בהמשך ובהתאם להתקדמות הצועדים, נחסמו נתיבי איילון לכיוון דרום.

 

היום השמיני לצעדת שליט החל ב-9:00 בקיבוץ שפיים, משם יצאו הצועדים לכביש החוף. הצועדים התקדמו באחד הנתיבים לכיוון דרום. אחד ממסלולי הכביש נשאר סגור עד שהצועדים הגיעו לכפר שמריהו. משם הם פנו לכיוון הרצליה.

 

בהרצליה נערכה עצרת במרכז הבינתחומי. בעצרת השתתפה רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל, ואמו של הטייס, אסף רמון ז"ל, שאמרה: "במקום כזה מתגמדות המילים. אני נושאת תפילה אישית, שיהיה ניתן לשנות את מה שניתן לשנות. גלעד עדיין חי".

 

בעצרת, בה נכחו כ-10,000 משתתפים, נשא דברים גם יואל שליט, אחיו של גלעד. "גלעד אחי, אנחנו עושים הכל כדי להחזיר אותך הביתה, תחזיק מעמד", אמר האח. "ביבי, תקשיב לעם שלך ותעשה הכל כדי להחזיר את גלעד אלינו. אתם, הציבור הענק, מקרבים אותנו לגלעד ואת גלעד אלינו". לאחר מכן המשיכו הצועדים לבית חיל האוויר, שם נערך אירוע נוסף.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 04/07/2010 15:41

 

בהכנת הכתבה השתתפו רענן בן-צור ואלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה מגיעה לעיר הגדולה
צילום: ירון ברנר
פקקי-אדם במחלף גלילות
צילום: ירון ברנר
על ראש מחאתם. תמונות המחאה
צילום: חני ברנע
מומלצים