שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: אולי זה תחילת הסוף של ברק

אחרי ההתפרצות של בן-אליעזר על יועצו של שר הביטחון וההבטחה "אשפד אותך, אני עיראקי", במפלגת העבודה התסיסה גוברת. "ברק מבודד לגמרי, המנהיגות שלו שואפת לאפס", אמרו בכירים. "אם לא ידחוף את נתניהו להתקדמות מדינית, זו תהיה תחילת הסוף. רגע ההכרעה מתקרב"

מפלגת העבודה שברה הרבה שיאים שליליים בשנים האחרונות, אבל יכול להיות שהבוקר (יום א') הגיע השפל. אחרי ההתבטאויות הקשות וההתנצחות בין השר בנימין בן-אליעזר ליועצו של השר אהוד ברק, גורמים בכירים במפלגת העבודה אמרו ל-ynet כי ייתכן שזו תחילת הסוף של ברק כמנהיג - וגם של הקואליציה הנוכחית.

 

"ברק מבודד לגמרי", אומר בכיר בעבודה. "מחכים לראות אם יש לו השפעה כלשהי על נתניהו במשא ומתן המדיני. אם לא, זה יהיה תחילת הסוף, גם בקואליציה וגם של המנהיגות של ברק. כרגע המנהיגות שלו שואפת לאפס".

 

במערכת הפוליטית תוהים האם לנוכח המצב בצמרת העבודה, מתקרב "מפץ" נוסף, במסגרתו יחבור ברק לנתניהו וינטוש את מפלגתו, שבשלב זה מתרחקת ממנו לגמרי - והוא ממנה. "אף פעם לא היה מצב כזה במפלגה. כולם מחכים לראות מה יקרה ומה ישתנה. עת ההכרעה מתקרב, מכל בחינה".

 

הבכירים ציינו כי יש להמתין לתוצאות פגישתו של ראש הממשלה נתניהו, עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ולבחון אם ברק יוכל לדחוף את נתניהו למשא ומתן ישיר מול הפלסטינים.

 

ההערכה היא כי אם יחול שינוי משמעותי בנושא המדיני,

 הרי שבתקופה הקרובה מפלגת העבודה תתלכד שוב סביב ברק, אך אם לא, הרי שהקרע הפנימי רק יעמיק.

 

בצל התככים, העצבים פקעו הבוקר בישיבת שרי העבודה. שר התמ"ת בן-אליעזר זעם על יו"ר מפלגתו כיוון שדוברו תידרך עיתונאים ואמר שברק התנגד לפגישה עם שר החוץ הטורקי, אחמט דבוטאולו. בנוסף, הוא טען כי ההדלפה על הפגישה בבריסל יצאה ממשרד הביטחון. בן-אליעזר אמר לדוברו של ברק: "אני אשפד אותך. אתה לא יודע מה זה עיראקי". הדובר ברק סרי הגיב: "תנמיך את הטונים שלך, אני לא עובד אצלך".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 04/07/2010 20:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. על השיפוד?
צילום: גיל יוחנן
בן אליעזר. קרע?
מומלצים