שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העדה החרדית לנתניהו: צא מהארץ, שודד קברים
  לפני צאתו לביקור אצל אובמה, ימתינו לנתניהו מאות מפגיני העדה החרדית בנתב"ג, כשהם זועמים על המשך העבודות של רשות העתיקות ביפו. מחאת הקברים של החרדים תימשך גם בוושינגטון, שם צפויה לרה"מ קבלת פנים סוערת של אלפים
  לא רק בימין רודפים אחר נתניהו בדרך לוושינגטון. זמן קצר לפני צאתו של ראש הממשלה לפגישה עם הנשיא אובמה, מצפה לו הפתעה בכניסה לנמל התעופה בן גוריון – הפגנת חרדים נגד פינוי הקברים ביפו. בעדה חרדית זועמים על המשך העבודות של רשות העתיקות במקום ועל היד הקשה שלטענתם נוקטת המשטרה כלפי המפגינים, והם מצפים להשתתפותם של מאות במחאה הערב.

   

  במודעות שתלו מובילי המאבק מארגון "אתרא קדישא" בריכוזים החרדיים, ובעיקר בירושלים, נטען כי "ראש הממשלה הציוני אחראי באופן ישיר על הריסת בתי הקברות ועל דם המפגינים הנשפך כמים". מערך אוטובוסים הועמד על ידי המארגנים להסעת המשתתפים, שיקראו לעבר נתניהו: "צא את הארץ, שודד הקברים וגוזל נחלתם, הרף ידך מלנגוע בחיים ובמתים!!!". 

   

  ועוד בפאשקווילים: "זרועות השלטון ממשיכים בהרס בתי הקברות בישראל באופן ברוטאלי ואכזרי אשר לא הייתה דוגמתה מאז קום המדינה, ואלפי ישראל המקדשים שם שמים בהפגנות ומחאות מוכים בצורה סדיסטית וזוועתית המזכירה את משטר האינקוויזיציה ותקופות אפלות בתולדות ימי ישראל". על החתום: "הוועד להגנת קברי ישראל".

   

  גם בארה"ב צפויה לראש הממשלה קבלת פנים סוערת של קהילות חרדיות קיצוניות מקומיות, ומספר המשתתפים שם צפוי להיות גבוה בהרבה. במטה הפעולה מצפים ל"רבבות אלפי ישראל", ובארץ מתחייבים על גבי המודעה כי "אף אנו, תושבי ארץ הקודש, נשתתף וניקח חלק בהפגנה אדירה זו, כאשר בהמונינו

  נלווה אותו ונחכה לו בכניסה ליד שדה התעופה נתב"ג'". 

   

  מחאת החרדים נגד העבודות ביפו נדחקה בשבועות האחרונים בסיקור החדשותי מפני פרשת עמנואל וסאגת ברזילי שקדמה לה, אך בציבור החרדי התייחסו לנושא ברצינות ולא כאל התפרעויות מיותרות של צעירים בשולי המחנה. בין המשתתפים בהפגנות עצמן במתחם הקברים היו הח"כים משה גפני ואורי מקלב ומנהיגי העדה החרדית, שלא הגיעו למחות בפרשת ברזילי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. בדרך לאובמה
  צילום: AFP
  ההפגנות נגד הזזת הקברים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים