שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לא חיים בסרט, וחבל

  ציון ברוך בנעליו של בן לאדן, יו ג'קמן בדמותו של מתופף גידם ויורם טולדנו בתפקיד הראשי ב-"V for Vaanunu": קבלו את הביוגרפיות הקולנועיות שעדיין נעדרות מהמסך. אז ליהקנו שחקנים, גייסנו במאים - ועכשיו צריך רק מפיק שירים את הכפפה

  דיברו עליהם, כתבו עליהם, קראו בשמם, לפעמים אפילו עשו עליהם סרט דוקומנטרי, אבל יש אנשים שקורות החיים שלהם מחייבות עיבוד קולנועי לסרט עלילתי - כזה שמבוסס על סיפור אמיתי, סיפור חייהם. הנה תקצירי הסרטים העתידיים שלבטח יצאו בהשראתם מתישהו. אפילו בקרוב.

   

  "בן לאדן"

  בתפקיד ראשי: ציון ברוך

   

  אוסמה בן לאדן - השם של הארכי-טרוריסט מעורר בכולנו צמרמורת. הוא נכנס לנו לתודעה ב-11 בספטמבר 2001, לאחר שהחריב את מגדלי התאומים. אולם מאחורי האיש המסתורי הזה יש סיפור רב תהפוכות. איך הפך הילד המחונך ממשפחת הסוחרים הסעודית למנהיג מרצחי אל-קאעדה? לוק בסון יספר לכם.


  בין לאדן וציון הכפיל הישראלי. בני דודים (צילום: רויטרס)

   

  החיים הצעירים בצל אביו ועשר נשותיו, גירושי ההורים, ההתקרבות לדת, המלחמה ברוסים באפגניסטן, המסע לסודאן, הטרור הבינלאומי, הבריחה מהאמריקנים. כל מה שרציתם לדעת על בן לאדן - וכמו שירותי הביון האמריקנים, גיליתם קצת מאוחר מדי.  

   

  מורגן ספורלוק החל בחיפושים. הטריילר של "איפה לעזאזל אוסמה בין לאדן"

   

  • מה יכשיל את ההפקה: עד שכבר ימצאו ויהרגו אותו, אי אפשר לסיים את הסרט - בטח לא בסוף טוב.

   

  "פאטריוט"

  בתפקיד ראשי: קולין פארל

   

  סיפורו הלא ייאמן של שחקן הפוטבול פאט טילמן, שבסתיו 2002 ויתר על מיליוני דולרים שהוצעו לו כדי להמשיך בקבוצתו המקצוענית לטובת גיוס לצבא האמריקני. בגיל 26, ובעקבות אסון התאומים, המיר את מדי אריזונה קרדינלס באלו של יחידת עילית ויצא למשימות בחזית. שנתיים לאחר מכן מצא את מותו בשדה הקרב באפגניסטן והוכתר כגיבור לאומי. 


  פארל וטילמן. משחקים פטריוטים (צילום: AP, GettyImages)

   

  מעורר השראה, אבל לאגדה הפטריוטית יש טוויסט: דיווחים סותרים, שינוי גרסאות והסתרת מידע מצד הגנרלים, שניסו למנוע מכה מוראלית קשה ליחסי הציבור שלהם, לא הצליחו למנוע את הגילוי שטילמן נהרג מאש ידידותית. המשפחה זעמה וכך גם התקשורת, ועדת בדיקה נשלחה לחקור את המקרה ועלו תהיות רבות לגבי נסיבות מותו. יש החושדים שטילמן בכלל נרצח בגלל שהפך לאנטי-בוש. אוליבר סטון מריח קונספירציה והוא יירקח ממנה מציאות.

   

  הסרט הדוקומנטרי אוטוטו פה. הטריילר ל"סיפור של פאט טילמן"

   

  • מה יסכל את ההפקה: אם משפחת טילמן היתה רוצה, כבר מזמן היה לנו שובר קופות. רק שהם, כמוהו, לא נכנעים לכסף. 

   

  "פעם חייתי"

  בתפקיד ראשי: מנשה נוי 


  אלפרון ונוי. אפילו החולצה די תואמת (צילום: אבי כהן וענת מוסברג)

   

  דרמת פשע נוסטלגית בבימויו של חיים בוזגלו, הנסובה סביב משפחת אלפרון ודון יעקב, מנהיגה הדומיננטי. הילדות הענייה בגבעת שמואל, התשוקה לזירת האיגרוף, ההימורים, הסחיטות, האיומים, מועדוני הלילה, כל זה כפרק ראשון בחיים. ואז מלחמת הכנופיות שככל הנראה עלתה לו בחייו. נוכח החיכוכים האחרונים של הבן דרור עם השוטרים, מובטח גם הסיקוול.

   

  • מה יכשיל את ההפקה: פרוטקשן לפרודקשן.

   

  "על הפנים"

  בתפקיד הראשי: קמרון דיאז

   

  כל שאיזבל דינואר רצתה באותו יום אביבי ב-2005 זה למות, אבל הכלבה טניה לא הבינה זאת. כשראתה את הגברת מעולפת (כתוצאה מנטילת עשרות כדורי שינה), נהגה כלברדור מאולפת וניסתה להעירה. תחילה בליקוקים, אחר כך בנשיכות נמרצות, הולכות וגוברות. וכשהגברת הצרפתיה התעוררה, ספק אם חזר בה הרצון לחיות - לא מול המראה, ממנה נגלו פניה המרוטשים, ללא אף, שפתיים ולחיים.


  דיאז ודינואר. דו פרצופיות (צילום: Getty Imagesimagebank)

   

  ככה באמת אי אפשר להמשיך, אבל לאיזבל נמצאה תקווה בדמות אישה שניסתה להתאבד, ובניגוד אליה אף הצליחה. את רקמות פניה תרמה לטובת שיקום אלו של מדמואזל דינואר. ג'וליאן שנאבל, שב"פרפר ופעמון הצלילה" המחיש את הוויית האדם הכלוא בגופו מבפנים, יבדוק איך זה מרגיש כשננעלים מבחוץ. הפעם אולי כקומדיית מצבים. ומה עם טניה הכלבה? היא הורדמה, ולא משעמום.

   

  • מה יכשיל את ההפקה: השעון מתקתק, עוד מעט דיאז מחליפה פנים בעצמה.

   

  "מוסקבה, יש לנו בעיה"

  בתפקיד ראשי: ג'ון סי. ריילי

   

  "Space - the Final Frontier" נהג קפטן קירק לפתוח בקולו את פרקי "סטאר-טרק". חמש שנים לפני עלייתה לאוויר של סדרת המדע בדיוני האמריקנית ב-1966, עלה יורי גאגארין לאוויר והלאה ויצק תוכן ממשי לדברים. "To boldly go where no man has gone before"? הקוסמונאוט הרוסי היה האדם הראשון בחלל. בעידן ספייס-טראוול בו אנחנו חיים היום, זה אולי לא נראה מי יודע מה. אבל תחשבו על זה רגע: בן האנוש הראשון לעזוב את כדור הארץ. וואו. כמה אומץ.


  גאגארין וריילי. כוכבים גם בשמיים (צילום: MCT, GettyImages)

   

  אבל אומץ לא מספיק. רצון, התמדה וכישרון נמנו גם הן על סגולותיו של מיסטר גאגא. הילד הכפרי החולמני, שהפך לטייס מצטיין בחיל האוויר של הצבא האדום, נבחר להיות חלוץ החלל של רוסיה במירוץ ההולך ומתלהט מול האמריקנים. ב-12 באפריל הוא שוגר מחוץ לאטמוספירה. "כדור הארץ כחול, זה מדהים", מסר למפעיליו. התהילה של גאגארין היתה גדולה, אך קצרה: ב-1968 השמיים קראו לו לחזור כטייס ניסוי והוא נספה בהתרסקות מיג. פול ורהובן ישגר אותו מן המתים.

   

  יכול להיות שעבדו עלינו? הסרט Fallen Idol טוען שכן

   

  • מה יכשיל את ההפקה: שמועה עיקשת טוענת שלגאגארין קדם ולדימיר איליושין. אם זה נכון, אפשר לגנוז את הסיפור.  

   

  "לפני ואחרי"

  בתפקיד ראשי: גבורי סידביי (לפני) ומיסי אליוט (אחרי)

   

  הדרך של מיסי אליוט לפיסגה היתה רצופה עליות ומורדות - במשקל. וגם בחיים עצמם. היא החלה את חייה בשפל, אולם הצליחה להתגבר ולהמשיך לצעוד קדימה עד להצלחה בינלאומית ואפילו להופעה אצלנו. כילדה חיה ללא אב, ששירת כנחת מעבר לים. אחד מבני דודיה ניצל את המצב ואנס אותה שוב ושוב בעודה בת שמונה בלבד. בית הספר יכול היה לשמש לה מקלט נוכח היותה תלמידה מבריקה. אולם לאחר שהוקפצה שתי כיתות, סבלה מהתאכזרות חבריה וציוניה צנחו.


  מיסי לפני ואחרי. אליוט ומורדות, עליות וירידות (צילום: GettyImages)

   

  חזרת אביה לחיק המשפחה לא הקלה, שכן הוא התגלה כגבר אלים, שהיכה אותה ואת אמה ואף איים עליהן באקדח. יום אחד כשהיתה בת 14, הן נמלטו עם כל רכושן והשאירו את האב חסר כל. משם אליוט המשיכה במסלול ההצלחה הלא ברור מאליו. למרות שסבלה מבעיות השמנה שלא ממש סייעו לקדם אותה בעולם התדמיות שלנו, הצליחה לפרוץ כזמרת היפ-הופ מוערכת. סיפור הצלחה חמוץ-מתוק ועתיר קלוריות מה-Hood, ממנו יבשל ספייק לי בראוניז.

   

  • מה יכשיל את ההפקה: מיסי ממשיכה לעלות ולרד במשקל באופן קיצוני. איך אפשר לבנות עליה? 

   

  "V for Vaanunu"

  בתפקיד ראשי: יורם טולדנו

  * הסרט לא יופץ בישראל ולא יתורגם לעברית

   

  תגידו מה שתגידו, מרדכי ואנונו הוא מסוג האנשים שניחנו באנרגיות ועוז שנמצאים אצל מעטים ביננו. אינדיבידואל שהולך על פי צו מצפונו, כשהוא חדור אמונה בצדקת דרכו ומוכן לשלם מחיר יקר על כך. אנחנו מעריצים את אלו הפועלים בנחישות שכזו נגד הממסד במדינות זרות. הכל טוב, יפה וראוי להערכה, כל עוד זה לא בבית ספרנו. הסרט יחשוף את מה שלא למדנו בבית ספרנו.


  טולדנו ו-ואנונו. בחסות הצנזורה (גדי דגון, רויטרס)

   

  קורות חייו של מיסטר וי לא העידו על אשר עתיד לבוא. יליד מרוקו, שחונך בישיבה הדתית-ציונית בבאר שבע, שירת בחיל ההנדסה ועבד בכור בדימונה, אימץ לעצמו תפיסת עולם שמאלנית אנטי-מלחמתית. העברת מידע רגיש לעיתונאי בריטי הזעיק את המוסד ושליחיו. עד כה יכולנו רק לדמיין את מבצע לכידתו ולפנטז על מעללי הפיתוי של "סינדי". הבמאי קוסטה גבראס סוף סוף יראה לנו את זה על גבי המסך. וגם את משחקי החתול והעכבר בין ואנונו לרשויות מאז יצא מהכלא.

   

  • מה יכשיל את ההפקה: לכו תדעו כמה רחוק ילך השב"כ.

   

  "נמר גידם"

  בתפקיד הראשי: יו ג'קמן 


  ג'קמן ואלן. כל אחד והפרוטזות שלו (צילום: MCT)

   

  ב-1978 נתקלה קתרין דיילי במודעה "דרוש מתופף ללהקה", והגיבה בשם בנה בן ה-15. כך הצטרף ריק אלן ללהקת הרוק הכבד משפילד, "דף לפארד" (נמר חירש). הליהוק המוצלח כמעט והסתיים שש שנים לאחר מכן, לאחר שנפגע בתאונת דרכים וזרועו השמאלית נקטעה. סוף הסיפור? רק תחילתו, ודני בויל יאחה אותו עבורכם: המתופף העקשן לא ויתר ובעזרת מערכת שעוצבה במיוחד בשבילו, למד לתופף מחדש בסיוע רגליו וחזר לכסח עם להקתו - עד עצם היום הזה.

   

  בא ברגל. אלן מדגים תיפוף ביד אחת 

   

  • מה יכשיל את ההפקה: התאונה של אלן, המוות של סטיב קלארק, השיתוק של ריק סבאג'. מה עוד צופה הגורל ללהקה?

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטון. חזק בקונספירציות
  צילום: GettyImages image bank
  צילום: איי פי
  לי. מיסי, מאחורייך
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים