שתף קטע נבחר

נחשף דף התדרוך לעדה נגד אולמרט: "צרם בעין"

לבקשת ynet הותר לפרסם את המסמך שהועבר לעדה הדר זלצמן, במשפט אולמרט. רובו של המסמך הוא פרפרזות על תמלילים או משפטים שנוסחו על-ידי הפרקליטות, חלקם מודגשים

מסמך התדרוך שעורר סערה במשפט אולמרט: בית המשפט המחוזי בירושלים התיר היום (ב') לפרסם, לבקשת ynet, את תוכן המסמך בן 32 העמודים, שהוגש לעדה הדר זלצמן

 

 

המסמך נפתח בשאלה "תציגי את עצמך" ובתשובת זלצמן "אני עובדת בראשונטורס 21 שנה...". במסמך ניתן לראות כי רובו הינו פרפרזות

 על תמלילים או משפטים שנוסחו על ידי הפרקליטים, כשמספר משפטים מודגשים. לדוגמה, תשובתה של זלצמן על שיטת המימון של אולמרט מודגשת, כאשר העדה עונה: "צרם לי בעיניים ואני יודעת שיש בזה מה שנקרא טעם לפגם".

 

קטע נוסף, שעורר מחלוקת גדולה, הוא השאלה שנרשמה: "ממי קיבלת את ההנחיה לחייב את חשבון אולמרט פרטי?" והתשובה היתה מרייצ'ל רז-ריסבי או משולה זקן, למרות שלטענת ההגנה בחקירותיה במשטרה לא ענתה על כך זלצמן תשובה ברורה.

 

עוד טוענים בהגנה, כי גם המונח חשבוניות פיקטיביות המופיע במסמך איננו ביטוי של זלצמן עצמה, אלא ביטוי שהושתל על ידי הפרקליטות. בפרקליטות טענו בבית המשפט, כי אין במסמך כל הדרכה של העדה וכי המסמך מכיל ציטוטים של דבריה במשטרה ויש בו אף משפטים שעלולים לפגוע בעמדת התביעה. עוד טענה הפרקליטות בבית המשפט, כי המסמך עצמו עליו כתובות גם הערות הפרקליט - לא היה צריך להיות מועבר לעדה בגלל ההערות, אולם מסמך זה אינו משבש שום דבר ואינו פוגע בעדותה של זלצמן.

 

היועץ של אולמרט: לא מדובר בטעות

לפני כשבועיים הופסקה במשך כמה שעות חקירתה הנגדית של זלצמן, סוכנת נסיעות בחברת ראשונטורס, לאחר שבעדותה בבית המשפט עלה כי הפרקליטות העבירה לידיה מסמך ובו שאלות ותשובות כהכנה לחקירתה בבית המשפט. פרקליטי אולמרט טענו כי זהו ניסיון לשבש הליכי משפט, וניסיון חמור להשפיע על העדות. הפרקליטים אף פנו במכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, בו טענו כי יש לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרקליטות.

 

בפרקליטות הסכימו לפרסם את המסמך, אך בהגנה טענו שחשיפתו הינה שיבוש הליכי משפט, כיוון שהוא נמצא בבדיקה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רחל גוטליב. אולם נשיאת בית המשפט המחוזי, השופטת מוסיה ארד, והשופטים יעקב צבן ומשה סובל נענו לבקשת ynet וקבעו כי ניתן לפרסם את תוכן המסמך.

 

בתגובה לפרסום המסמך אמר יועץ התקשורת של אהוד אולמרט, אמיר דן: "כל מי שרואה את המסמך שבנוי לכל ארכו בפורמט של שאלה ותשובה, מבין מייד שלא מדובר ב'טעות' כפי שכינתה זאת הפרקליטות, אלא במסמך מגמתי שהוכן במיוחד עבור העדה במטרה להשפיע על עדותה. מדובר במסמך שערורייתי, שמחייב חקירה מיידית של התנהלות הפרקליטות בניסיון לאלף עד במהלך משפט. ישנו מרחק רב בין המסמך המניפולטיבי והמגמתי שערכה התביעה לבין עדותה האמיתית של העדה - הן בחקירותיה במשטרה, והן במהלך המשפט".

 

בנוסף שלח פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זוהר, מכתב נוסף למשנה ליועץ המשפטי המטפלת בתלונה זו, בו הוא מצביע על סתירות כביכול שיש בין המסמך לבין עדויותיה במשטרה. הוא שב ומבקש לפתוח בהליך פלילי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זלצמן. 32 עמודים הועברו לה
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. פרקליטיו התנגדו לפרסום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים