שתף קטע נבחר

ראשי הקואליציה: מתחייבים למנוע עוד הקפאה

יום לפני פגישת נתניהו-אובמה, ראשי סיעות נפגשו בכנסת ופרסמו הצהרה לוחמנית. "נפעל בכל העוצמה", הבטיח יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין

ערב פגישת נתניהו-אובמה, ראשי הקואליציה מתחייבים למנוע את המשך ההקפאה. ראשי סיעות הקואליציה - מלבד מפלגת העבודה - קיימו היום (ב') מה שהוגדר כ"ישיבת חירום" בכנסת, בהשתתפות יו"ר מועצת יש"ע דני דיין וראשי מועצות ביהודה ושומרון, ובסופה קראו להתחיל לבנות באופן מיידי בתום תקופת ההקפאה.

 

"אנו ראשי סיעות הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי והאיחוד הלאומי וחברי שדולת ארץ ישראל מתנגדים בתוקף להמשך ההקפאה מעבר לח"י תשרי 26/09", הכריזו ראשי הסיעות בהצהרה משותפת. מחר אמור ראש הממשלה לפגוש את נשיא ארה"ב, שצפוי לפי ההערכות לדרוש ממנו להמשיך למנוע בנייה בהתנחלויות, כדי לאפשר התקדמות במשא ומתן עם הפלסטינים.

 

"סיום ההקפאה במועד שנקבע הוא המינימום הנדרש כדי לשמור על ישראל כמדינה עצמאית ועל האינטרסים החיוניים שלה. אנו מחוייבים לסיום ההקפאה במועד, ולחזרה לבניה הלכה למעשה. אנו נפעיל את כל הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותינו ואת מלוא השפעתינו הפוליטית על מנת שהתחייבות זו תכובד ותמומש". על ההצהרה חתמו חברי הכנסת זאב אלקין, אריה אלדד, רוברט אילטוב, אברהם מיכאלי, אליעזר מוזס, יעקב כץ וזבולון אורלב.

 

Read this article in English

 

יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין, הבטיח "לפעול בכל העוצמה כדי שההקפאה לא תוארך". יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב,

 הדגיש כי מפלגתו מתנגדת עקרונית להמשך הקפאת הבנייה. "יחד עם חברנו בשדולת א"י נפעל בהתאם לעמדה זו".

 

יו"ר סיעת ש"ס, אברהם מיכאלי, ציין כי מפלגתו התנגדה להקפאת הבנייה גם במתכונת הנוכחית, ומתנגדת בתוקף להמשכה. "אנו מאחלים לראש הממשלה לעמוד איתן מול הלחצים ולשמור על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל", אמר. יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ אליעזר מוזס, סיפר בישיבה כי ביקר אתמול בשומרון וראה "כיצד מקפיאים מוסדות חינוך ומוסדות ציבור ביישובים היהודיים ומנגד הפלסטינים בונים באין מפריע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלקין ונתניהו. "כל הכלים הפרלמנטריים"
צילום: גיל יוחנן
אובמה ונתניהו. "שיעמוד איתן"
צילום: רויטרס
מומלצים