שתף קטע נבחר

תאונת הפגע וברח ברחובות: התיק הוביל לדורס

המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של הצעיר ובת זוגו שהיו ברכב הפוגע. השניים היו ככל הנראה בגילופין, ונמלטו כשרכבם הרוס מעוצמת הפגיעה. תיקו של המנוח נתלה על המכונית עד שנפל ממנה במהלך מנוסתם, מה שהוביל את החוקרים היישר לבית הנהג. עורך דינו: "המנוח קפץ לכביש, והוא ברח מפחד"

אפילו בוחני התנועה ממרחב שפלה, שאיתרו את הרכב שהיה מעורב בתאונת ה"פגע-וברח" הקטלנית לפנות בוקר (יום ג') ברחובות, מתקשים להבין כיצד הצליחו שני החשודים להימלט מזירת האירוע - לנוכח מצבה הקשה של המכונית. השניים, צעיר בן 19 שנהג ברכב וחברתו בת 18, שתו ככל הנראה משקאות אלכוהוליים בשעות שטרם התאונה בגן ציבורי, בה נהרג שמואל רוטשטיין, בן 67 מקריית-גת. בצהריים תבקש המשטרה מבית משפט השלום בראשון-לציון להאריך את מעצרם.

 

במהלך היממה האחרונה גבה מרחץ הדמים בכבישי ישראל את חייהם של לא פחות מארבעה בני אדם. מחקירה ראשונית שנערכה באגף התנועה במרחב שפלה, בראשותו של רב-פקד שי מזרחי, עולה כי לאחר שסיימו את לשתות לשוכרה, החלו השניים בסביבות השעה 5:00 לפנות בוקר לעשות דרכם ברכב לביתם. מעט לפני צומת הרחובות הרצל והאמוראים, ביקש ההרוג - עובד קבלן ניקיון שהיה בתפקיד - לחצות את הכביש, אלא שהנהג ככל הנראה לא הבחין בו, דרס אותו - ואז נמלט מהמקום.

 

החוקרים מעריכים כי המהירות הגבוהה שבה נסע הנהג הביאה לפגיעה רבת-עוצמה במנוח, שההתנגשות בגופו היא שהביאה לפגיעות קשות בגוף הרכב ולהתנפצות השמשה שבו. רוטשטיין ככל הנראה מת במקום מעוצמת הפגיעה.


התיק שהוביל לפענוח התאונה (צילום: אלי סניור)

 

זמן קצר לאחר האירוע הקטלני, החלו בוחני התנועה לגבות עדויות לתאונה. באחד הדיווחים נמסר כי הנהג הפוגע המשיך בדרכו כשתיקו של המנוח נתלה על הרכב, ונפל ממנו רק באחת הפניות בהמשך. התיק, שכלל ככל הנראה פריטים מזהים של ההרוג, סייע גם להתחקות אחר הדרך שעשה הדורס.

 

כוחות גדולים של משטרה השתתפו במאמצי החיפושים, עד שקצין התנועה של תחנת רחובות, פקד רן גלבוע, איתר את המכונית ההרוסה בחניית בית ברחוב רמב"ם שבעיר. להפתעתם של השוטרים, נמצאו שני החשודים כשהם ישנים. "החשוד לא מסר גרסה והעדיף לשתוק בתחילה" אמר רב-פקד מזרחי, "אני לא מצליח להבין כיצד הנהג בכלל הצליח לנסוע עם הרכב במצב הזה מרחק של קילומטר מהתאונה. בכל מצב, על-פי העדויות שהיו ברשותנו ולפי החקירה הראשונית, היינו מגלים בכל מקרה את הרכב הפוגע וזה המסר שאנו מבקשים להעביר לנהגים אחרים שחושבים על בריחה לאחר תאונה שכזו".

 

פגע וברח או "פחד וברח"?

בשעות הצהריים המוקדמות מסרו שני החשודים את גרסתם במשרדי החקירות של מרחב שפלה. נלקחו מגופם דגימות דם, בניסיון לקבוע האם היה הנהג "רק" בהשפעת אלכוהול, או שמא צרך גם סמים. "החשדות שאנו מייחסים הם נהיגה במהירות מופרזת, שיכרות, הפקרה ושיבוש הליכי חקירה. אנו עדיין פועלים יחד עם המעבדה לזיהוי פלילי, כדי לקשור את הרכב עם הממצאים מזירת התאונה".

 

סנגורו של הנהג הפוגע, עו"ד ירון פורר, העדיף להטיל את האשמה לתאונה דווקא על ההרוג עצמו. "המנוח קפץ לכביש וכתוצאה מכך נגרמה התאונה. מרשי לא יכול היה למנוע אותה. מהפחד שאחרי התאונה, הוא ברח מזירת האירוע".

 

פרט לתאונה ברחובות, נהרג בשעות הצהריים אדם בתאונת דרכים קטלנית סמוך לגני התערוכה שבתל-אביב. כעת נבדק החשד האם גם במקרה זה מדובר בתאונת פגע-וברח.

 

זמן לא רב קודם לכן, נהרג נהג בן 63 בהתהפכות רכבו בכביש 6, ככל הנראה מפיצוץ הצמיג האחורי של המכוניות. מעוצמת ההדף, איבד האיש את השליטה על רכבו - והחל להתהפך כמה פעמים, עד שנעצר על גלגליו.

 

בהכנת הכתבה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סניור
שמואל רוטשטיין, ההרוג בתאונה. חצה את הכביש ונפגע
צילום: אלי סניור
הרכב נהרס מעוצמת הפגיעה במנוח
צילום: אבי מועלם
רפ"ק שי מזרחי
צילום: אלי סניור
מומלצים