שתף קטע נבחר

פרס מוצע לפועלים עבור אנשים עם פיגור שכלי

איזה ראש עיר הצטיין בפעילותו למען קידום האדם עם הפיגור השכלי לשנת 2010? איזה אישיות ציבורית תרמה הכי הרבה השנה להעלאת המודעות וקידום יוזמות בנושא?גם לכם מגיעה ההזדמנות לקבל פרס והוקרה על פעילותכם למען האדם עם הפיגור השכלי. קרן של"ם מזמינה אתכם להגיש מועמדות

בחודש נובמבר תקיים קרן של"ם (שירותים למען האדם עם פיגור שכלי), טקס הענקת פרסי מצויינות למי שפועלים למען קידום ושילוב האוכלוסייה עם הפיגור השכלי. הקרן שמציינת השנה 25 שנות פעילות, הוקמה על ידי מרכז השלטון המקומי בשיתוף עם משרד הרווחה ופועלת מאז כשותפה מרכזית לעשייה החברתית של המדינה.

 

מטרת הקרן לפתח שירותים לאוכלוסייה עם פיגור שכלי בקהילה ברשויות המקומיות. תקציב הקרן מיועד בעיקר למענקים לרשויות המקומיות לבניה, הרחבה, ולשיפוץ מבנים ולרכישת ציוד, למסגרות חדשות ולשיפור מסגרות קיימות לאנשים עם פיגור שכלי בני כל הגילים, בכל תחומי החיים. כמו כן הקרן מסייעת במימון השתלמויות ומחקרים לעידוד ותמיכה של אומנויות של יוצרים בעלי פיגור שכלי.

 

הקרן מסייעת ללמעלה ממאה פרוייקטים בכל הארץ, בכל תחומי החיים עבור האדם עם

הפיגור השכלי לאורך כל שנות חייו: פיתוח מסגרות בקהילה, שיפור התנאים הקיימים במסגרות אלו, פיתוח תוכניות השתלמות לאנשי מקצוע, סיוע בהפקות אומנותיות של אנשים עם פיגור שכלי והענקת מענקים כספיים למחקרים בתחום.

 

מדי שנה, מעניקה קרן של"ם פרסי ואותות מצוינות לצוותים, רשויות מקומיות, מסגרות, ומתנדבים שעמלו ופעלו במהלך השנה לקידום האדם עם הפיגור השכלי בקהילה וגם לאנשים עם פיגור שכלי שתרמו לקהילה. הפרסים מוענקים לזוכים בטקס חגיגי בהשתתפות אנשי מקצוע, ראשי ערים, אומנים, אנשים עם פיגור שכלי ומשפחותיהם.

 

מכירים מישהו שראוי להערכה על מצוינותם ותרומתם, או חושבים שאתם ראויים להיות המצטיינים בקידום מעמדו ואיכות חייו של האדם עם הפיגור השכלי? פעלתם לקידום והעלאת המודעות הציבורית לנושא? אתם מוזמנים להגיש הצעות ומועמדות לפרסים בקטגוריות הרלוונטיות: פרס למחלקה לשירותים חברתיים ברשות מקומית, פרס לצוות מקצועי שפעל לקידום האדם עם הפיגור השכלי, פרס לפרויקט ייחודי - לפעילות או יוזמה המהווה מודל חדשני ופריצת דרך לקידום התחום ופרס לאדם או קבוצה של אנשים עם פיגור שכלי שתרמו לקהילה.

 

ניתן להגיש מועמדות גם לאותות הוקרה בתחומים שונים - אות הוקרה למפעל או מעסיק שחרטו על דיגלם את שילובו של האדם עם הפיגור השכלי במסגרת נורמטיבית ומכבדת של עבודה בקהילה, אות הוקרה מיוחד לעיר הידידותית לאדם עם הפיגור השכלי שתרמה לשילוב וקידום האדם עם הפיגור השכלי בקהילה, אות הוקרה למתנדב המצטיין, מפעלים ארגונים ותנועות הפועלים למען האדם עם הפיגור השכלי לאורך זמן, אות יקיר קרן שלם לראש רשות ואות הוקרה לאישיות ציבורית שתרמה בעשייתה להעלאת המודעות ושינוי עמדות הציבור כלפי האדם עם הפיגור השכלי.

 

זו השנה ה-17 שמארגנת קרן של"ם טקס פרסי מצוינות לקידום האדם עם הפיגור השכלי בקהילה. בין הזוכים בשנים האחרונות ניתן למצוא בין השאר את ח"כ שאול יהלום שקיבל פרס עבור פעילותו בכנסת לקידום חוק זכויות לאנשים עם מוגבלויות ואפילו השחקן והמנחה גיא זוארץ נמנה בין הזוכים של פרסי קרן של"ם על הקמת קבוצת תיאטרון בעכו של אנשים עם פיגור שכלי אותם הוא ליווה שנים רבות ואף הפיק שתי הצגות.

 

"טקס פרסי המצויינות הוקם במטרה להוקיר ולשבח את אלו שעובדים מידי יום במסירות ובאהבה וביתר שאת למען שילובו של האדם עם הפיגור השכלי בקהילה", מסבירה ריבה מוסקל מנכ"לית קרן של"ם. "זו הזדמנות מצוינת להגיד תודה לכל אותם ארגונים, מוסדות ויחידים שעמלו בשנה האחרונה להעלאת המודעות, קידום יוזמון ומתן שירותים לקידום אוכלוסיה זו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גזית
"תיאטרון אחר" של אקים
צילום: רועי גזית
"אומנות נאיבית" - תערוכת אקים
צילום: יואב רבן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים