שתף קטע נבחר

פעילי שמאל מול בית ברקת: "לעצור את הפירומן"

הפעילים שזועמים על תוכנית "גן המלך" שמקדם ראש העיר ירושלים בכפר סילוואן הגיעו להפגין מול ביתו - אבל הוא בכלל צופה במשחקי המונדיאל בדרום אפריקה. "אני חושב שהוא נסע ללמוד איך עושים אפרטהייד", אמר ח"כ לשעבר מוסי רז

כ-150 פעילי שמאל הפגינו הערב (יום ג') מול ביתו של ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, במחאה על קידום תוכנית "גן המלך" בכפר סילוואן. לפי התוכנית, 22 בתים ייהרסו כדי להקים גן ארכיאולוגי במקום.

 

המפגינים קראו בין היתר "מבית הכרם לסילוואן - לעצור את הפירומן", ו"דוד המלך מת מזמן, די להרס של סילוואן". כמו כן, הם קראו להקים גן ארכיאולוגי על ביתו של ראש העיר בשכונת בית הכרם.

 

"זו לא באמת ארכיאולוגיה, זו ארכיאולוגיה בשירות האידאולוגיה", אמר ל-ynet, אחד המפגינים,

לירן רזינסקי, "אלה פנטזיות תנ"כיות". לטענתו, "ברקת עושה שימוש ציני בגנים ארכיאולוגיים ותיירותיים כמכשיר הריסה ופינוי אזרחים מבתיהם. זהו המשך ישיר לפעילות של עמותות הימין בסילוואן. אם ארכיאולוגיה יותר חשובה מתושבים, שברקת ייתן דוגמא אישית ויתרום את ביתו למדע".

 

ברקת עצמו נמצא כעת בכלל בדרום אפריקה, שם הוא צופה במשחקי גביע העולם בכדורגל. "הוא אומר שהוא נסע למונדיאל, אבל אני חושב שהוא נסע ללמוד איך עושים אפרטהייד", אמר ל-ynet חבר הכנסת לשעבר ממרצ מוסי רז, "הוא נסע לדרום אפריקה 2010 והוא יחזיר לפה את דרום אפריקה של 1990".

 

"ברקת מסכן את כל המזרח התיכון"

"יש דברים שפשוט לא עושים, דברים לא מוסריים שאינם מתקבלים על הדעת", אמר חבר הכנסת לשעבר על התוכנית של ראש העיר בסילוואן. "אתה לא יכול לגרש, להפלות לרעה ולצפות שלא יתקוממו. יש עכשיו תקופה שקטה אז מתעמרים בפלסטינים. אחר כך תהיה אלימות וזו תהיה סיבה נוספת להתעמר. בעיני אנשים כמו ניר ברקת, הזמן תמיד מתאים להרס".

 

מפגינה נוספת, ליהי יפה, אמרה: "מה שקורה פה זה עוד אחד מהביטויים של הגזענות אשר מונצחת על ידי הממשלה והעירייה אשר עושה הפרד ומשול בחברה ומעצימה את הפערים. האוכלוסיה הפלסטינית בתוך ומחוץ לישראל במצב נורא, הדבר לא רק פוגע בזכויות האדם שלהם אלא גם הורס אותנו כחברה מתוקנת".

 

יו"ר סיעת מרצ בירושלים, יוסף (פפה) אללו, אשר התפטר מתפקידו כסגן ראש העיר בעקבות תכנית ברקת אמר: "הבן אדם הזה מסכן את כולנו ומסכן את המזרח התיכון כולו. לפני שבוע כמעט ופרצה אינתיפאדה שלישית באזור. עוד גפרור אחד ואני לא יודע איפה נהיה. אחר כך יבואו ויגידו 'לא ידענו'. בדרך כלל אני נגד הפגנות מול בתי נבחרים, אך כפי שלחרדים יש פיקוח נפש, כך גם הנושא הזה עבורנו. זהו שיא החום, גם של הקיץ וגם של הפוליטיקה בירושלים ובישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. נסע לראות כדורגל
צילום: גיל יוחנן
הכפר סילוואן. "די להרס"
צילום: garber guy
מומלצים