שתף קטע נבחר

טל מור השתכר, דרס, הרג ושיקר - "פגעתי בעץ"

"פצצה מתקתקת", מגדירים בפרקליטות את טל מור, שדרס למוות את רוכב האופניים שניאור חשין. הוא מואשם בהפקרה ונהיגה בשכרות ותחת השפעת סמים. הפירוט: 6 כוסות בירה, 7 כוסיות ערק וכוסית וויסקי. מור התקשר לסוכן הביטוח ושיקר כשאמר: החלקתי ופגעתי בעץ

אחרי שדרס למוות לפני כשלושה שבועות את שניאור חשין, טל מור - שהיה תחת השפעת סמים ואלכוהול - הגיע לביתו שבכפר ברוך וכיסה את שמשת רכבו המנופצת בבד. בהמשך התקשר לסוכן הביטוח שלו "והודיע לו בכזב כי החליק עם הרכב ופגע בעץ". כך עולה מכתב אישום בגין הריגה שהוגש נגדו הבוקר (יום ד') בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. במהלך הדיון מור לא דיבר עם העיתונאים הרבים, אך לחש לאמו בין היתר כי "מה שיהיה, יהיה". הוא יישאר במעצר עד הדיון הבא בעניינו ב-27 ביולי.

 

מור, שדרס את בנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר מישאל חשין, נאשם גם בהפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה ללא רשיון בתוקף ונהיגה ללא ביטוח.

הוריו של מור בבית המשפט, היום. "עצב עמוק" (צילום: עופר עמרם)

 

בבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים כתבה הפרקליטות כי "נהיגתו של המשיב כשהוא עייף ולאחר שעישן סם מסוכן וצרך משקאות אלכוהוליים בכמות גדולה, משולה ל'פצצה מתקתקת' ומעידה על מסוכנותו הרבה לציבור. לדאבון לב, הסיכון התממש ולא חלף זמן רב עד שהתרחשה תאונת הדרכים הקטלנית.

 

"הפקרתו של רוכב האופניים, הימלטותו אל עבר ביתו ושיבוש הליכי החקירה, מלמדים כי המשיב מרוכז בעצמו ואינו בוחל באמצעים בנסיונו לטשטש אחריותו ולהימלט מאימת הדין".


זירת התאונה, בבוקר שאחרי (צילום: עידו ארז) 

 

התאונה אירעה ב-18 ביוני בערך בשעה 4:40, כשחשין רכב על אופניו בכביש 5 לכיוון מזרח. הוא רכב בשול, כשהוא לובש חולצה צהובה זוהרת ובאופניו פועלים פנס אחורי אדום, פנס אחורי לבן ופנסי לד מהבהבים. כשהגיע למחלף קסם ירד לכביש 444 לכיוון ראש העין, ואז פגע בו מור עם רכבו, וגרר אותו לאורך עשרות מטרים.

 

אחרי הפגיעה, מור לא עצר כדי להגיש לחשין סיוע, ונמלט מיד מהמקום. "הוא ידע כי בתאונה נפגע אדם, ולא הגיש לנפגע עזרה שהיה ביכולתו להגיש בנסיבות המקרה, לרבות הסעתו לטיפול רפואי", נכתב באישום.

 

סיבוב פאבים

הפרקליטות גם פירטה את מעשיו של מור באותו הערב, במסלול הבילוי שלו בתל-אביב.

  • בפאב 'אילקה' ברח' דיזינגוף שתה כשלוש כוסות בירה, חצי ליטר כל אחת, וחמש כוסיות ערק.
  • בפאב 'הטירה' ברח' לילינבלום שתה בקבוק בירה גולדסטאר 330 מ"מ וכוסית ערק.
  • ב'סקס קלאב בוטיק' ברח' דיזינגוף שתה חצי ליטר בירה סטלה, בקבוק בירה בקס 330 מ"מ, כוסית ערק וכוסית ויסקי ג'יימסון.

 

בהמשך, נכתב באישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז, "החל הנאשם בנהיגה ברכב לכיוון ביתו, לאחר שלא ישן משך כ-18 שעות". הוא החזיק במאפרה שברכב "סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 0.58 גרם, לצריכתו העצמית", עליה נמצא DNA שלו. ידידתו העידה שעישן מוקדם יותר חשיש.

 

הוריו של הנאשם, יוסף וסופי מור, אמרו לאחר הדיון כי הם חשים "עצב עמוק עם מה שקרה למשפחתו של המנוח ולקטסטרופה שקרתה למשפחה שלנו. אנו רק מקווים שיהיה משפט הוגן".  

 

בבקשת הארכת המעצר מצוין שמור דהר לביתו בכביש 6 במהירות ממוצעת של 126 קמ"ש. בערבו של אותו יום שישי הוא הסגיר את עצמו למשטרה. בהתחלה טען כי כלל לא שם לב שפגע בחשין, אלא ששמשת מכוניתו השבורה העידה אחרת, והערכה זו התחזקה בהמשך החקירה.

 

התובע, עו"ד אביב שרון מפרקליטות מחוז מרכז, אמר כי "הנאשם יצא לבילוי לילי בת"א, שתה בשלושה פאבים, עישן חשיש ואז יצא לדרך. פגע במנוח שרכב בשולי הדרך ואז נסע לביתו מבלי לסייע. כל זה קרה שלושה ימים לאחר שנתפס עם סמים ברכבו והדבר מוכיח את מסוכנותו".

 

שניאור חשין הובא למנוחות שלושה ימים אחרי התאונה, ואביו מישאל ספד לו בקול שבור: "שניאור שלי, מי ייתן מותי אני תחתיך, בן-בן. נסה אותי וידעת. הינה אני הולך אליך ואתה לא תשוב אלי...שניאור אהובי, אני מחכה לך. אחכה לך כל חיי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מור, היום בבית המשפט . טס הביתה ב-150 קמ"ש
צילום: עופר עמרם
שניאור חשין. האב ספד: "אחכה לך כל חיי"
מומלצים