שתף קטע נבחר

אחיו של שלום ימיני נעצר בחשד שנהג מסומם

מידע מודיעיני הביא את השוטרים לעצור את יצחק ימיני, בפעם השנייה בחודשים האחרונים, בחשד שנהג בהשפעת סמים. אחיו הורשע בהפקרתה של מיטל אהרונסון ז"ל. עורך דינו: "הוא אדם נורמטיבי שנהג כמה מטרים עם רישיון ונעצר"

אח אחד הורשע בהריגה והפקיר למוות את הולכת הרגל מיטל אהרונסון, וגם האח השני - כך על פי החשד - הוא סכנה ממשית לציבור על הכביש. המשטרה עצרה בצהריים (יום ד') את יצחק ימיני מרמת גן, אחיו של שלום ימיני, בעת שנהג ברחובות העיר כשהוא תחת השפעת סמים. מבירור המשטרה עלה כי גם לפי מספר חודשים נעצר ימיני בן ה-41, תושב רמת גן, נוהג לאחר שצרך קוקאין. למחרת אחר-הצהריים שיחרר אותו שופט למעצר בית.

 

כזכור, האח שלום ימיני, נסע ברכב שדרס למוות את מיטל אהרונסון ופצע קשה את חברתה. שלום ימיני, שנושא עמו עבר פלילי חמור ביותר, הורשע בתיק זה בהפקרתה של הולכת הרגל ונשלח ל-5 שנות מאסר.

 

מעצרו של יצחק ימיני בידי היחידה המרכזית בענף התנועה של משטרת מחוז תל אביב, התאפשר בזכות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה. מפקד היחידה, סגן ניצב ניסים ואנונו, הפעיל את סמכותו, שלל את רישיון הנהיגה של ימיני והשבית את מכוניתו למשך 60 יום.


ימיני בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

יום לאחר מכן, ביקשה המשטרה מבית המשפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו, אך השופט בני שגיא דחה את הבקשה, ושיחרר אותו למעצר בית מלא, בו ישהה עד יום שני.

 

נציג המשטרה, בועז מור, הציג בדיון את עברו הבעייתי של ימיני, המוכר היטב למשטרה. מלבד רקורד עבירות הסמים שלו, הוא נעצר שבועיים לאחר העונש שקיבל אחיו, כשבמכוניתו נתפסה כמות גדולה של צ'קים מזויפים. בחקירתו טען שהוא עוסק בניכיון צ'קים, וההמחאות שנתפסו, במהלך ביקורת של בלשי מרחב דן, קשורות לעבודתו. בנוסף, הוא היה דרוש לחקירה גם בשישה תיקי הונאה, בהם גניבת צ'קים ופרעונם במרמה.

 

ימיני סירב לענות לשאלות העיתונאים, אך סנגורו, עו"ד אורן חקון מהסניגוריה הציבורית, דחה את טענות המשטרה: "אין הצדקה לבקשת המעצר, מה גם שדגימת השתן שנלקחה נעשתה בחוסר סמכות. כאשר אין חשד סביר, לא ניתן לדרוש מאדם בדיקת סם. לגבי האירוע מלפני שלושה חודשים - אם המשטרה הייתה חושדת שיש מסוכנות, היא הייתה פועלת, ולא כך עשתה".

 

נציג המשטרה הזכיר לשופט את העובדה שנגד ימיני כבר הוגש כתב אישום בגין המקרה הקודם. עוד חשף בפני השופט מידע מודיעיני נוסף שלכאורה מחזק את החשד נגדו. אך כל זאת לא שכנע את השופט, שכתב בהחלטתו: "השאלה העומדת בפני כרגע היא האם קיים חשד סביר המצדיק הארכת מעצר בגין האירוע אתמול. לאחר שעיינתי בדו"ח החקירה, ואף כאשר בוחן אני את אותו נתון אליו הפנתה אותי המשטרה, סבורני שהחשד הקיים לא מצדיק את המשך החזקתו של החשוד במעצר. העובדה שקיים חשד מבוסס לכאורה לפיו החשוד נהג בחודש אפריל תחת השפעת חומרים מסוכנים אינה יוצרת עילת מעצר מתמשכת".

 

רק לפני כחודשיים דחה בית המשפט העליון את בקשתו של שלום ימיני, שהורשע בחלקו בדריסתה למוות של מיטל אהרונסון בתל-אביב, לעכב את ביצוע עונשו עד להכרעה בערעור שהגיש על גזר הדין בעניינו - בו נשלח לחמש שנות מאסר.

  

השופט חנן מלצר הסביר אז כי לא ניתן להתעלם מעברו הפלילי הכבד של ימיני,

שהורשע בעבר בהריגה וב-65 עבירות תעבורה אחרות. עם זאת, קבע השופט כי יש לערוך את הדיון בערעור שהגיש בהקדם האפשרי. מלצר הסביר עוד, כי הרשעתו של ימיני נועדה לבטא נורמה פלילית של מלחמה בתאונות "פגע וברח".

 

ימיני הורשע בביצוע עבירה של הפקרה אחרי פגיעה, כאשר נסע באוקטובר 2008 יחד עם חברו שי סימון בנסיעה פרועה בתל אביב, בעוד הג'יפ בו נסעו השניים פגע במיטל אהרונסון שמתה ופצע בצורה קשה את חברתה מלי יזדי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימיני בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
"בהיעדר בחשד סביר לא ניתן לדרוש מאדם בדיקת סם". עו"ד חקון
צילום: עופר עמרם
שלום ימיני. עכשיו גם האח הגדול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים