שתף קטע נבחר

האישום הוקל בהסדר: "המרגל" ל-7 חודשי מאסר

במסגרת הסדר טיעון תוקנו סעיפי האישום ממגע עם סוכן חוץ והעברת ידיעה לתועלת האויב - לסעיף של מתן שירות להתארגנות בלתי מותרת. בית המשפט הרשיע אותו

שבעה חודשי מאסר בפועל - זה העונש עליו הסכימו הפרקליטות ועורכי דינו של ד"ר עומר סעיד, שהואשם בעבירות של מגע עם סוכן חוץ ומסירת ידיעות העלולות להיות לתועלת האויב. שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיעו היום (ה') אותו בעבירות הקלות.

 

לפי ההסדר, יתוקנו סעיפי האישום ממגע עם סוכן חוץ והעברת ידיעה לתועלת האויב - לסעיף של מתן שירות להתארגנות בלתי מותרת.

 

השופטים דוד חשין, אברהם אברהם וטאופיק כתילי אמרו כי לאחר ששקלו את טענות הצדדים, על רקע מכלול נסיבות העניין ולאחר שנתנו את דעתם להודאתו של הנאשם כבר בשלש החקירה, הם הגיעו למסקנה שיש לכבד את הסכם הטיעון בין הצדדים בהיותו סביר ומאוזן. הם הדגישו כי ההסדר אינו תלוי ואינו משפיע על משפטו של הנאשם המרכזי, אמיר מח'ול, שטרם החל ואמור להתקיים בבית המשפט המחוזי בחיפה.

 

פרקליטיו של סעיד, עורכי הדין חוסיין אבו חוסיין וחסן ג'ברין, אמרו: "אנו מרוצים מההסדר, מפני שמלכתחילה כתב אישום לא היה צריך להיות מוגש, ולכך קיבלנו צידוק בהחלטה למחוק את הסעיפים המרכזיים אותם העלתה הפרקליטות בכתב האישום המקורי - שדינן הוא שנים ארוכות של מאסר בפועל".

 

מכתב האישום המקורי, שהוגש נגד ד"ר סעיד מכפר-כנא לפני כחודשיים, עולה

 כי בזמן שהיה בחופשה בשארם א-שייח בקיץ 2008, פנה אליו אדם, שהציג עצמו כלבנוני - אך בפועל היה סוכן חיזבאללה. השניים שוחחו על מרקם היחסים בין יהודים לערבים בארץ ועל האופן שבו רואים ערביי ישראל את ארגון חיזבאללה, ואיך הם מתייחסים למלחמת לבנון השנייה.

 

סוכן חיזבאללה ביקש מסעיד לצלם עבורו מתקנים צבאיים, כלכליים ותעשייתיים ואף יאסוף מידע על אתרים צבאיים וביטחוניים בארץ - אך הוא סירב. עם זאת, סעיד מסר לסוכן שני שמות של אנשים המוכרים לו, והוסיף כי הם בעלי דעות לאומניות פלסטיניות וניתן לסמוך עליהם.

 

עומר סעיד נעצר כמה ימים לפני מעצרו של אמיר מח'ול ועסקת הטיעון שנרקמה בין הצדדים - מלמדת שסעיד שימש אמצעי על מנת להגיע למח'ול.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סעיד. ישתחרר בקרוב
צילום: חגי אהרון
מומלצים