שתף קטע נבחר

עירייה ביטלה עצרת לשליט: "לא להשמצת רה"מ"

מאות מתושבי אור יהודה התאכזבו לגלות שעצרת למען גלעד שליט בוטלה. העירייה הסבירה: "העצרת היתה עתידה לשאת אופי פוליטי, הגובל בהשמצת ראש הממשלה ומדיניותו"

סגרו חשבון פוליטי מקומי על חשבון תמיכת הציבור בחייל החטוף: כ-300 תושבי אור יהודה שהגיעו אמש (יום ד') לרחבת העירייה לעצרת למען שחרורו של גלעד שליט, התאכזבו לגלות שהיא בוטלה. הסיבה: סירובה של העירייה לאשר את העצרת, מחשש שמארגניה, פעילים מקומיים, ינגחו בדבריהם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

מאחורי ארגון העצרת עומד פעיל פוליטי מקומי, אפי מימון, שהשתתף בצעדה למען שליט והחליט לקיים עצרת באור יהודה, שבה לא עבר המצעד. "ביום שני הלכתי למשטרת מסובים להוציא אישור, ושם אמרו לי שאקבל אותו בתנאי שאביא אישור מהעירייה", מספר מימון.

 

"שוחחתי עם הקב"ט העירוני על כך, והוא נתן את הסכמתו בעל פה. בינתיים התחלתי להיערך לעצרת, הדפסתי פליירים והפצתי מודעות ברחבי העיר שקוראים לתושבים להשתתף באירוע כדי לתמוך במשפחה", הוסיף מימון.

 

לא הספיק להודיע על הביטול: "זקנים ונכים הגיעו"

מימון המשיך וסיפר כי בשעות הערב של יום שני, אחרי שכבר הפיץ את דבר ההפגנה ברחבי העיר, הודיעו לו בעיריית אור יהודה כי הוחלט שלא לאשר את קיום העצרת. "לא הבנתי עד עכשיו למה", אמר מימון.

"לא יכולתי כבר להודיע על הביטול ואנשים הגיעו בהמוניהם, חלקם זקנים ונכים. הם מאוד התעצבנו והתאכזבו על הביטול, כי רצינו מאוד לתמוך במשפחה".

 

דוברת עיריית אור יהודה, רונית סימון, מסרה בתגובה כי "ממידע שהגיע לקב"ט העירייה, עלה כי העצרת שאורגנה על-ידי אפי מימון, עתידה הייתה לשאת אופי פוליטי הגובלת בהשמצת ראש הממשלה ומדיניותו".

 

היא הוסיפה כי "עיריית אור יהודה הרואה בשעה זו צורך אמיתי לפעול למען חיזוק ידיה של משפחת שליט ולא לערב עסקנות פוליטית". עוד נמסר מהעירייה כי "ליבנו עם נועם ואביבה שליט והעיר אור יהודה כולה מאוחדת בתפילה לשובו של גלעד".

 

בנוסף נמסר, כי "העירייה נרתמה בשיתוף מחלקת הנוער העירונית הפעילה לאורך כל התקופה למען שחרורו של שליט, לטובת ארגון מפגן תמיכת העיר במשפחה". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בוטלה (ארכיון)
צילום: אוהד צויגנברג
חשש לניגוח. בנימין נתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים