שתף קטע נבחר

נועם שליט נפגש עם נתניהו: לא קיבלנו בשורה

ראש הממשלה, שחזר בצהריים מסבב פגישות בארצות-הברית, נועד במשך כשעה עם נועם ואביבה שליט במעונו בירושלים. בתום הפגישה אמר נועם שליט: "לא קיבלנו בשורה כרגע, שיכולה להרגיע אותנו". נתניהו למשפחת שליט: אני ושרה תומכים בכם

מהמטוס מניו-יורק - לפגישה עם הוריו של גלעד שליט: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה נפגשו אחר-הצהריים (יום ו') במשך כשעה עם אביבה ונועם שליט, הוריו של החייל החטוף - במעון ראש הממשלה בירושלים. בסיום הפגישה אמר שליט: "לא קיבלנו בשורה כרגע, שיכולה להרגיע אותנו ולשנות את המהלכים. אנחנו נשאר באוהל כפי שתוכנן. אין שינוי. נמתין פה עד שנחזור עם גלעד".

 

אביו של החייל החטוף אמר שלא היה דבר דרמטי בפגישה, והוסיף כי לא יוכל לפרט על כל מה שעלה בפגישה. "ראש

הממשלה סיפר לנו על שיחות שניהל עם נשיא ארצות-הברית בנושאים שעל סדר היום", אמר. ראש הממשלה סיפר, כי הוא עקב אחרי הצעדה למען גלעד שליט, גם בעת ביקורו בארצות-הברית. לדבריו, הוא התעדכן וראה את התמונות מהצעדה שערכה המשפחה בכל רחבי הארץ. שליט סיפר כי נתניהו אמר כי "הנושא עלה בדרג הגבוה ביותר בשיחות בוושינגטון".

 

נתניהו אמר לנועם ואביבה שליט: "לא רק עשרות אלפי הצועדים איתכם, אלא תומכים בכם גם כל תושבי מדינת ישראל ומיליונים ברחבי העולם ובתוכם רעייתי ואני שיושבים כאן איתכם".

 


בני הזוג שליט במעון ראש הממשלה (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

סמוך לשעה 17:00 הגיע אחד מיועציו של ראש הממשלה לאביבה ונועם שליט, והזמין אותם להיכנס למעון ראש הממשלה. בחוץ המתינו כמה מתומכיהם באוהל המחאה. בעת כניסתם של הזוג שליט לפגישה, כמה צעירים ממטה המאבק למען גלעד קראו: "ביבי הבטחת, ביבי תקיים". 

 

בני הזוג נתניהו המתינו להוריו של החייל החטוף בפתח הבית, וחיבקו אותם בכניסה. הם הזמינו אותם לסלון ביתם, שם אירחו אותם. בני הזוג שליט סיפרו על תקוותיהם לתחילת מהלך לשחרורו של בנם, וראש הממשלה עדכן אותם בפגישותיו בארצות הברית, בהן פגישה עם הנשיא ברק אובמה והנשיא לשעבר ביל קלינטון - שעסק בשחרורן של שתי אמריקניות מצפון-קוריאה. השניים יצאו מהבית לאחר כשעה.


המאהל. ההורים הבטיחו להישאר עד השחרור (צילום: נועם מושקוביץ)

 

אתמול תמה הצעדה הגדולה בהשתתפות רבבות אנשים שיצאה ממצפה הילה. משפחת שליט הבטיחה שלא תחזור מירושלים בלי גלעד, כשמניין הימים שמוצג בכניסה למאהל המחאה עומד כבר על 1475. משנשאל נועם שליט, לפני הפגישה עם בני הזוג נתניהו, אם הוא חש תחושה של דז'ה-וו, ענה: "סוג של, זה לא בדיוק אותו דבר אבל סוג של תחושה כזו". האם הוא מצפה

 שוב לביקורי שרים ואישי ציבור? "אני לא צריך סמלים ושיירות, אני צריך מעשים שיהיו להם תוצאות. מעשים כבר היו בעבר, אבל לא תוצאות".

 

הוא סיפר כי המשפחה מתכוננת לשהות ארוכה בירושלים - מול בית ראש הממשלה. "אני חושב שהתמיכה והצעדה של הציבור מאחורינו מדברת בעד עצמה, זה לא משהו שגרתי. הפגנה אזרחית כזו לדעתי היא תקדים. כבר היו מחאות של יומיים שלושה אבל פה במשך 12 ימים רצופים, ראינו הפגנה נחושה, מתמידה שלא דעכה אפילו לרגע. פה אנחנו כבר סטטיים ונראה איך יהיו הדברים".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 09/07/2010 17:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם ואביבה שליט בצאתם מהפגישה
צילום: גיל יוחנן
אביבה שליט באוהל עם גילה אלמגור
צילום: נועם מושקוביץ
נועם שליט באוהל עם האלוף (במיל') אודי אדם
צילום: נועם מושקוביץ
בנימין ושרה נתניהו. חזרו בצהריים לארץ
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים