שתף קטע נבחר

עימותים בשייח ג'ראח בין שוטרים למפגיני שמאל

כ-250 בני-אדם השתתפו בהפגנה, בה התעמתו שוטרים עם פעילי שמאל ליד מתחם שמעון הצדיק. עדי ראייה דיווחו כי שוטרים דחפו גם את הסופר דויד גרוסמן. שמונה מפגינים נעצרו

שמונה בני אדם נעצרו אחר-הצהריים (יום ו') במהלך ההפגנה השבועית בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים. כ-250 מפגינים הגיעו כמדי שבוע לשכונה, על-מנת למחות על כניסת יהודים לשכונה. המפגינים ניסו להיכנס לתוך מתחם שמעון הצדיק, בטענה שבית המשפט אישר להם להגיע למקום, אך שוטרים ושוטרי מג"ב מנעו מהם להתקרב.

 

במקום התפתחו עימותים בין המפגינים לשוטרים. המפגינים טוענים כי על אף שהפגנתם היא פאסיבית, המשטרה משתמשת נגדם באלימות. "יש פה בלגן לא נורמלי, המשטרה דוחפת את כולם", אמרה ל-ynet אחת המפגינות, ח"כ לשעבר זהבה גלאון ממרצ. "עמדנו על המדרכות והם אמרו שמדובר בהתקהלות בלתי חוקית. לא היה עם מי לדבר".

 

להפגנה הגיעו גם הסופר דויד גרוסמן והיועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מיכאל בן-יאיר. עדים במקום סיפרו שגם גרוסמן נדחף על ידי השוטרים. "אנחנו בתשעת החודשים האחרונים ובאישור בית המשפט, רוצים להפגין בתוך השכונה עם הפלסטינים. דרשנו להיכנס בצורה לא אלימה והשוטרים דחפו אותנו", אמר אחד המפגינים, שיר שטרנברג.

 

מהמשטרה נמסר ל-ynet כי דויד גרוסמן היה בין העשרות שיצאו ממתחם ההפגנה וניסו לפרוץ את המחסום לתוך בתי היהודים. כשהמשטרה חסמה את דרכם, ניסה גרוסמן לאגף את השוטרים, וכשאלה הבחינו בו "השתמשו השוטרים "בכוח סביר" והדפו אותו למתחם שהותר להפגין בו על-פי החלטת בית המשפט בנושא.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בשייח ג'ראח. ארכיון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים