שתף קטע נבחר

הפגנה בחברון: "לכו תרקדו ברחובות שלכם"

הסרטון שמתעד את חיילי צה"ל רוקדים בחברון לא הצחיק את פעילי השמאל והפלסטינים שהפגינו בעיר ונשאו שלטים שעליהם נכתב "צה"ל - צבא הריקוד לישראל"

אחרי הריקוד המפתיע ברחובות חברון - באה המחאה הפלסטינית: פעילי שמאל ופלסטינים הפגינו אתמול (שבת) ליד מחסום בית רומנו בעיר ומחו על הריקוד המצולם של לוחמי הנח"ל, שהפך ללהיט באתר youtube. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "לכו תרקדו ברחובות שלכם" ו"צה"ל - צבא הריקוד לישראל".  


 

אותם זה לא הצחיק. המפגינים בחברון (צילום: AFP)

 

הסרטון שעליו מחו המפגינים עלה לרשת בשבוע שעבר, ונראים בו שישה חיילים צועדים באחד הרחובות בחברון. לפתע נשמע השיר TiK ToK של הזמרת קישה (המוכר גם כ"שיר המקפלות" בתוכנית הטלוויזיה ארץ נהדרת) - והחיילים פוצחים בריקוד מפתיע. עד כה זכה הסרטון ללא פחות מ-3 מיליון צפיות.

 

שניים מהחיילים המצולמים בסרטון זומנו השבוע לשיחה עם מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה אמיר אבולעפיה. הוא העיר להם על כך שלא פעלו כשורה כאשר לקחו חלק בצילומים כשהם עוטים עליהם מדים, אפוד ונשק - אך בשל העובדה שלא ניכר בהתנהגותם פגם ערכי, החליט לרתום אותם למשימה חינוכית, שבה יככבו בסרטון הסברה של צה"ל שינסה למנוע את הישנות התופעה בצבא.

 

 

מלבד אותם שני מפקדי כיתות, נמצאים כל יתר ה"רקדנים" מגדוד 50 של החטיבה בחופשת שחרור, והם

אמורים לפשוט מדים בקרוב. לדברי המח"ט, יצר הסרטון מצב בעייתי, שכן העובדה כי המשתתפים בו לבשו את מדי צה"ל גרמה לכך שהוא יוחס לצה"ל עצמו.

 

הסרטון זכה לשלל תגובות גם בתקשורת העולמית - מרביתן היו מחוייכות. הצגת הסרטון בערוץ חדשות בריטי הצחיקה את השדרנים והעיתון "טלגרף" שיבח את "הבחורים הקשוחים והבחורות המגניבות" של צה"ל. גם בעיתון הבריטי "דיילי מייל" התייחסו לסרטון בקלות ראש והעדיפו להתמקד בהשלכות האפשריות לגבי החיילים. "הצבא כינה את הווידאו 'פעלול' ואמר שמפקדי החיילים עודכנו".


פורסם לראשונה 10/07/2010 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבא ההגנה לישראל? תחשבו שוב
צילום: AFP
מתוך הסרטון
מומלצים