שתף קטע נבחר

סטודנט שהוריד שירים לא ישלם 90% מהקנס

ג'ואל טננבאום בן ה-26 יידרש לשלם רק 67 אלף דולרים במקום 675 אלף. תעשיית התקליטים מתנגדת לפסיקה, וטוענת כי כל משתף קבצים גורם לנזק כלכלי ואמנותי שראוי לעונש הולם

בית המשפט המחוזי במסצ'וטס שבארצות הברית פסק כי יומתק עונשו של ג'ואל טננבאום, אשר הורשע בשיתוף קבצים, כך דווח אתמול (ש') The Register הבריטי. טננבאום נדרש, בפסק דין שניתן לפני כשנה, לשלם 675 אלף דולרים כפיצוי לחברות התקליטים - אחרי שהוריד כ-30 שירים שהופצו פיראטית והפר בכך זכויות יוצרים.

 

המתקת העונש הגיעה בעקבות ערעורו של הסטודנט בן ה-26 , אשר טען שאין ביכולתו לשלם את הקנס הכבד, וכי מדובר בענישה שאינה מידתית. בית המשפט צמצם את הקנס ל- 67 אלף דולרים וחצי בלבד. העונש עדיין חמור יחסית: מדובר בקנס של מעל אלפיים דולר לכל שיר שהוריד טננבאום.

 

"גרם נזק זעום"

השופטת ננסי גרטנר, אשר פסקה במשפט, רואה בפסיקתה מעשה שירתיע משתפי קבצים, ועם זאת, הוגנת כלפי טננבאום, שלדבריה "גרם נזק זעום לחברות התקליטים". לדבריה, החוק למניעת גנבה דיגיטלית (1999), אשר אוסר על שיתוף קבצים, לא מתייחס למקרים בהם אזרחים נדרשים לשלם קנסות עתק כפי שקרה לטננבאום.

 

לעומתה, התאחדות תעשיית התקליטים האמריקאית (RIAA) , רואה בכך פסיקה פשרנית אשר עומדת סותרת לחלוטין את פסק הדין המקורי. בהצהרה מטעם ההתאחדות שנמסרה לבוסטון גלוב, מבוקרת הפסיקה על התעלמותה מ"הנזק הרב שנגרם מבחינה אומנותית וכלכלית לתעשיית התקליטים כאשר אנשים משתפים קבצים ברשת".

 

טננבאום, מצידו, טען שאין ביכולתו לשלם גם את הקנס המופחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים